Vakbond wil snel zekerheid voor Wajongers na fouten UWV
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil snel zekerheid voor jongeren met een handicap of chronische ziekte, die ten onrechte mogelijk geen of een te lage Wajong-uitkering toegewezen hebben gekregen. Met die boodschap komt de bond nadat naar voren is gekomen dat uitkeringsinstantie UWV niet alleen fouten met WIA-uitkeringen heeft gemaakt, maar dat er ook zaken zijn misgegaan bij het vaststellen van Wajong-uitkeringen.
"Bij de eerste signalen over problemen met de WIA bij het UWV werd steeds verteld dat er bij de Wajong en de WW geen problemen zouden zijn. Nu blijkt dat niet te kloppen en dat is een kwalijke zaak", reageert FNV-vicevoorzitter Kitty Jong. "Het bestuur van het UWV verliest geloofwaardigheid en betrouwbaarheid. Bovendien zorgt dit voor onrust en onzekerheid bij mensen met een arbeidsbeperking."
Volgens FNV hebben jonggehandicapten de laatste jaren al veel over zich heen gekregen vanuit politiek Den Haag. Door de komst van de zogenoemde Participatiewet is de positie van deze groep qua werk en inkomen flink verslechterd, stelt de bond. FNV zegt ook al verschillende malen te hebben gewaarschuwd dat de wet alleen maar tot meer complexiteit en meer rekenwerk zou leiden.
Nieuwe onzekerheid kan deze groep al helemaal niet gebruiken, benadrukt Jong. "Minister Van Hijum moet deze kwetsbare groep de garantie geven dat, wanneer ze te veel geld hebben ontvangen, ze niets terug hoeven te betalen."
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
9 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
15 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden