Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil snel zekerheid voor Wajongers na fouten UWV

Vakbond wil snel zekerheid voor Wajongers na fouten UWV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil snel zekerheid voor jongeren met een handicap of chronische ziekte, die ten onrechte mogelijk geen of een te lage Wajong-uitkering toegewezen hebben gekregen. Met die boodschap komt de bond nadat naar voren is gekomen dat uitkeringsinstantie UWV niet alleen fouten met WIA-uitkeringen heeft gemaakt, maar dat er ook zaken zijn misgegaan bij het vaststellen van Wajong-uitkeringen.

"Bij de eerste signalen over problemen met de WIA bij het UWV werd steeds verteld dat er bij de Wajong en de WW geen problemen zouden zijn. Nu blijkt dat niet te kloppen en dat is een kwalijke zaak", reageert FNV-vicevoorzitter Kitty Jong. "Het bestuur van het UWV verliest geloofwaardigheid en betrouwbaarheid. Bovendien zorgt dit voor onrust en onzekerheid bij mensen met een arbeidsbeperking."

Volgens FNV hebben jonggehandicapten de laatste jaren al veel over zich heen gekregen vanuit politiek Den Haag. Door de komst van de zogenoemde Participatiewet is de positie van deze groep qua werk en inkomen flink verslechterd, stelt de bond. FNV zegt ook al verschillende malen te hebben gewaarschuwd dat de wet alleen maar tot meer complexiteit en meer rekenwerk zou leiden.

Nieuwe onzekerheid kan deze groep al helemaal niet gebruiken, benadrukt Jong. "Minister Van Hijum moet deze kwetsbare groep de garantie geven dat, wanneer ze te veel geld hebben ontvangen, ze niets terug hoeven te betalen."

Meer uit Financieel

ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

21 minuten geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

27 minuten geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

3 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

3 uur geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

4 uur geleden