Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil dat Feyenoord kijkt naar veiligheid horecapersoneel

Vakbond wil dat Feyenoord kijkt naar veiligheid horecapersoneel

DEN HAAG (ANP) - Feyenoord moet goed kijken naar hoe horecamedewerkers in de toekomst bij supportersgeweld zo snel mogelijk weg kunnen komen. Edwin Vlek, voorzitter van vakbond FNV Horeca, roept horecawerkgevers op ervoor te zorgen dat het personeel voldoende wordt getraind in het omgaan met verbaal en non-verbaal agressieve mensen, al denkt hij dat het in dit specifieke geval onmogelijk is je hier tegen te wapenen. "Ga er maar aan staan als achttien- of negentienjarige tegenover zo'n grote doorgesnoven beer."

Zondag werden na de wedstrijd Feyenoord - NAC vijf horecamedewerkers in de Kuip in Rotterdam belaagd door NAC-supporters. Vier van hen raakten lichtgewond. De politie arresteerde tien supporters.

"Er is niks beangstigender dan dat je niet weg kunt komen", zegt Vlek. "Ze hadden hier mensen tegenover zich die ontoerekeningsvatbaar zijn." Het had volgens hem niet uitgemaakt of hier nu een horecagelegenheid stond of een merchandisekraam. "Deze mensen waren boos, het moest gewoon kapot." Desondanks is de werkgever volgens de voorzitter verantwoordelijk voor een veilige werkplek. "Dus moet er altijd gezorgd worden voor veilige vluchtwegen. Misschien waren die er wel, maar in dit geval konden ze niet snel genoeg worden gevonden."

'Gevaarlijke cocktail'

Vlek ziet dat horecapersoneel vaker te maken heeft met onbeleefde en agressieve gasten. "In combinatie met jonge medewerkers kan dit een gevaarlijke cocktail zijn." Personeel wordt hierop getraind, zegt de voorzitter. "Maar juist bij evenementen als voetbalwedstrijden worden vaak jongere oproepkrachten ingezet die minder ervaring hebben dan vakkrachten."

Hij kan zich voorstellen dat horecapersoneel door dit soort incidenten liever ergens anders aan de slag gaat. "Ik zou het heel dapper vinden als de belaagde mensen weer aan het werk willen. Maar op het moment dat je eigen veiligheid in het geding is, maak je keuzes. Dat is ontzettend zonde, want deze mensen zijn hard nodig."

Naast training pleit Vlek er ook voor te zorgen dat dit gewelddadige gedrag niet kan ontstaan. "Bijvoorbeeld door strenger te controleren op drugs en alcohol."

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

2 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

13 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

13 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

14 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

14 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

14 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

14 uur geleden