Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond wil dat Feyenoord kijkt naar veiligheid horecapersoneel

Vakbond wil dat Feyenoord kijkt naar veiligheid horecapersoneel

DEN HAAG (ANP) - Feyenoord moet goed kijken naar hoe horecamedewerkers in de toekomst bij supportersgeweld zo snel mogelijk weg kunnen komen. Edwin Vlek, voorzitter van vakbond FNV Horeca, roept horecawerkgevers op ervoor te zorgen dat het personeel voldoende wordt getraind in het omgaan met verbaal en non-verbaal agressieve mensen, al denkt hij dat het in dit specifieke geval onmogelijk is je hier tegen te wapenen. "Ga er maar aan staan als achttien- of negentienjarige tegenover zo'n grote doorgesnoven beer."

Zondag werden na de wedstrijd Feyenoord - NAC vijf horecamedewerkers in de Kuip in Rotterdam belaagd door NAC-supporters. Vier van hen raakten lichtgewond. De politie arresteerde tien supporters.

"Er is niks beangstigender dan dat je niet weg kunt komen", zegt Vlek. "Ze hadden hier mensen tegenover zich die ontoerekeningsvatbaar zijn." Het had volgens hem niet uitgemaakt of hier nu een horecagelegenheid stond of een merchandisekraam. "Deze mensen waren boos, het moest gewoon kapot." Desondanks is de werkgever volgens de voorzitter verantwoordelijk voor een veilige werkplek. "Dus moet er altijd gezorgd worden voor veilige vluchtwegen. Misschien waren die er wel, maar in dit geval konden ze niet snel genoeg worden gevonden."

'Gevaarlijke cocktail'

Vlek ziet dat horecapersoneel vaker te maken heeft met onbeleefde en agressieve gasten. "In combinatie met jonge medewerkers kan dit een gevaarlijke cocktail zijn." Personeel wordt hierop getraind, zegt de voorzitter. "Maar juist bij evenementen als voetbalwedstrijden worden vaak jongere oproepkrachten ingezet die minder ervaring hebben dan vakkrachten."

Hij kan zich voorstellen dat horecapersoneel door dit soort incidenten liever ergens anders aan de slag gaat. "Ik zou het heel dapper vinden als de belaagde mensen weer aan het werk willen. Maar op het moment dat je eigen veiligheid in het geding is, maak je keuzes. Dat is ontzettend zonde, want deze mensen zijn hard nodig."

Naast training pleit Vlek er ook voor te zorgen dat dit gewelddadige gedrag niet kan ontstaan. "Bijvoorbeeld door strenger te controleren op drugs en alcohol."

Meer uit Voetbal

Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

2 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

12 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

12 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

14 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

18 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

18 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

23 uur geleden