Vakbond wil dat Feyenoord kijkt naar veiligheid horecapersoneel
DEN HAAG (ANP) - Feyenoord moet goed kijken naar hoe horecamedewerkers in de toekomst bij supportersgeweld zo snel mogelijk weg kunnen komen. Edwin Vlek, voorzitter van vakbond FNV Horeca, roept horecawerkgevers op ervoor te zorgen dat het personeel voldoende wordt getraind in het omgaan met verbaal en non-verbaal agressieve mensen, al denkt hij dat het in dit specifieke geval onmogelijk is je hier tegen te wapenen. "Ga er maar aan staan als achttien- of negentienjarige tegenover zo'n grote doorgesnoven beer."
Zondag werden na de wedstrijd Feyenoord - NAC vijf horecamedewerkers in de Kuip in Rotterdam belaagd door NAC-supporters. Vier van hen raakten lichtgewond. De politie arresteerde tien supporters.
"Er is niks beangstigender dan dat je niet weg kunt komen", zegt Vlek. "Ze hadden hier mensen tegenover zich die ontoerekeningsvatbaar zijn." Het had volgens hem niet uitgemaakt of hier nu een horecagelegenheid stond of een merchandisekraam. "Deze mensen waren boos, het moest gewoon kapot." Desondanks is de werkgever volgens de voorzitter verantwoordelijk voor een veilige werkplek. "Dus moet er altijd gezorgd worden voor veilige vluchtwegen. Misschien waren die er wel, maar in dit geval konden ze niet snel genoeg worden gevonden."
'Gevaarlijke cocktail'
Vlek ziet dat horecapersoneel vaker te maken heeft met onbeleefde en agressieve gasten. "In combinatie met jonge medewerkers kan dit een gevaarlijke cocktail zijn." Personeel wordt hierop getraind, zegt de voorzitter. "Maar juist bij evenementen als voetbalwedstrijden worden vaak jongere oproepkrachten ingezet die minder ervaring hebben dan vakkrachten."
Hij kan zich voorstellen dat horecapersoneel door dit soort incidenten liever ergens anders aan de slag gaat. "Ik zou het heel dapper vinden als de belaagde mensen weer aan het werk willen. Maar op het moment dat je eigen veiligheid in het geding is, maak je keuzes. Dat is ontzettend zonde, want deze mensen zijn hard nodig."
Naast training pleit Vlek er ook voor te zorgen dat dit gewelddadige gedrag niet kan ontstaan. "Bijvoorbeeld door strenger te controleren op drugs en alcohol."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
1 uur geleden