Vakbond voor luchtvaarttechnici dreigt met acties bij Transavia
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft tot donderdag middernacht de tijd om acties van technici af te wenden. Als het bedrijf niet ingaat op de eisen van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT), vinden vrijdag de eerste acties plaats, waaronder werkonderbrekingen. "Ik kan niet uitsluiten dat passagiers hierdoor getroffen worden, bijvoorbeeld door vertragingen", zegt voorzitter Piet Visser.
Volgens hem heeft 90 procent van de leden van NVLT ingestemd met acties. Transavia weigert volgens Visser de lonen voldoende te verhogen, om de achterstand op KLM en de technische arbeidsmarkt in te lopen.
"Transavia ontkent de tekorten aan technici, heeft geen realistisch plan om de personeelsbezetting terug op niveau te brengen, bagatelliseert de uitstroom van collega's en het verwateren van kennis en ervaring en betwist de salarisvergelijking met KLM. Ook gaan zij steeds verder met het inhuren van dure contractors en het uitbesteden van regulier werk", waarschuwde de NVLT onlangs.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden