Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond voor hoogopgeleide zorgverleners twijfelt nog over cao

Vakbond voor hoogopgeleide zorgverleners twijfelt nog over cao

UTRECHT (ANP) - De vakbond voor zorgprofessionals FBZ beraadt zich nog op de vraag of het cao-akkoord voor ziekenhuispersoneel voorgelegd zal worden aan de leden. Donderdagavond sloten vakbonden FNV en CNV onverwacht een akkoord met werkgeverskoepel NVZ.

FBZ vertegenwoordigt zo'n 12.500 hogeropgeleide medewerkers in de ziekenhuizen, onder wie fysiotherapeuten en logopedisten. Ook de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) is aangesloten.

In het akkoord dat na maanden van onderhandelen werd gesloten, is afgesproken dat per 1 januari van dit jaar de lonen ten minste 2 procent omhooggaan, met een bodem van 90 euro. Dat is volgens FBZ te weinig. "Met deze loonsverhoging gaat de koopkracht van veel zorgprofessionals erop achteruit", aldus een woordvoerster.

Niet voldoende

Mocht de vakbond besluiten het akkoord wel voor te leggen aan de leden, dan kunnen die er alsnog mee instemmen. FBZ zegt volgende week te besluiten of het akkoord langs de leden gaat.

Zorgbond NU'91, die verpleegkundigen en verzorgenden vertegenwoordigt aan de onderhandelingstafel, meldde al het akkoord niet te ondertekenen. Ook wordt het niet voorgelegd aan de achterban. Ook NU'91 vindt de loonsverhoging niet voldoende. Van de leden van deze bond werken er zo'n 10.000 in de ziekenhuizen. In totaal gaat de cao over 200.000 ziekenhuismedewerkers.

Meer uit Binnenland

Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

36 minuten geleden
Opnieuw heel het weekend te druk in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.

48 minuten geleden
Dode bij crash met sportvliegtuigje in Zeeland

RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.

1 uur geleden
Sportvliegtuigje neergestort naast A58 bij Zeeuws Ritthem

RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.

2 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

8 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

19 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

21 uur geleden