Vakbond voor hoogopgeleide zorgverleners twijfelt nog over cao
UTRECHT (ANP) - De vakbond voor zorgprofessionals FBZ beraadt zich nog op de vraag of het cao-akkoord voor ziekenhuispersoneel voorgelegd zal worden aan de leden. Donderdagavond sloten vakbonden FNV en CNV onverwacht een akkoord met werkgeverskoepel NVZ.
FBZ vertegenwoordigt zo'n 12.500 hogeropgeleide medewerkers in de ziekenhuizen, onder wie fysiotherapeuten en logopedisten. Ook de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) is aangesloten.
In het akkoord dat na maanden van onderhandelen werd gesloten, is afgesproken dat per 1 januari van dit jaar de lonen ten minste 2 procent omhooggaan, met een bodem van 90 euro. Dat is volgens FBZ te weinig. "Met deze loonsverhoging gaat de koopkracht van veel zorgprofessionals erop achteruit", aldus een woordvoerster.
Niet voldoende
Mocht de vakbond besluiten het akkoord wel voor te leggen aan de leden, dan kunnen die er alsnog mee instemmen. FBZ zegt volgende week te besluiten of het akkoord langs de leden gaat.
Zorgbond NU'91, die verpleegkundigen en verzorgenden vertegenwoordigt aan de onderhandelingstafel, meldde al het akkoord niet te ondertekenen. Ook wordt het niet voorgelegd aan de achterban. Ook NU'91 vindt de loonsverhoging niet voldoende. Van de leden van deze bond werken er zo'n 10.000 in de ziekenhuizen. In totaal gaat de cao over 200.000 ziekenhuismedewerkers.
Meer uit Binnenland
BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
49 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
6 uur geleden