Vakbond voetballers vindt spelregelcommissie onverantwoordelijk
LONDEN (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB staat voorlopig geen tijdelijke wissel toe als het vermoeden bestaat dat een voetballer een hersenschudding heeft opgelopen. De spelersvakbond FIFPro had gepleit voor een proef hiermee, maar de IFAB ziet dat vooralsnog niet zitten.
"Helaas niet verrassend, maar een zeer onverantwoordelijke beslissing van de IFAB en de wereldvoetbalbond FIFA om opnieuw tegen tijdelijke 'hersenschudding-wissels' te zijn", schrijft secretaris-generaal Jonas Baer-Hoffmann van de FIFPro op Twitter. "De argumenten om zich hier tegen te verzetten, zijn net zo gebrekkig als de argumenten om de huidige status quo te steunen. We zullen alternatieve wegen volgen om spelers te beschermen."
Onder meer de FIFPro en de Engelse spelersvakbond hadden erop aangedrongen om een tijdelijke wissel toe te staan als het vermoeden bestaat dat een speler een hersenschudding heeft opgelopen. Een teamarts heeft dan wat langer de tijd om de klachten te onderzoeken en de speler zou kunnen terugkeren op het veld als de schade blijkt mee te vallen.
Extra wissel
Op dit moment mogen clubs naast de vijf reguliere wisselmogelijkheden wel een extra wissel doorvoeren als een speler een hoofdblessure heeft opgelopen. De betreffende speler mag dan echter niet meer terugkeren op het veld. Deze proef is al enkele jaren aan de gang, onder meer in het Nederlandse betaald voetbal.
De IFAB, die over de spelregels in het voetbal gaat, besprak tijdens de 137e jaarvergadering in Londen ook de regels wat betreft blessuretijd. Tijdens het WK van eind vorig jaar in Qatar werd bij veel wedstrijden door de scheidsrechter aanzienlijk meer tijd bijgetrokken dan gebruikelijk, soms wel een kwartier. Volgens de IFAB is die aanpak goed bevallen en moet die wereldwijd opgevolgd worden.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
18 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
18 uur geleden