Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond voetballers vindt spelregelcommissie onverantwoordelijk

Vakbond voetballers vindt spelregelcommissie onverantwoordelijk

LONDEN (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB staat voorlopig geen tijdelijke wissel toe als het vermoeden bestaat dat een voetballer een hersenschudding heeft opgelopen. De spelersvakbond FIFPro had gepleit voor een proef hiermee, maar de IFAB ziet dat vooralsnog niet zitten.

"Helaas niet verrassend, maar een zeer onverantwoordelijke beslissing van de IFAB en de wereldvoetbalbond FIFA om opnieuw tegen tijdelijke 'hersenschudding-wissels' te zijn", schrijft secretaris-generaal Jonas Baer-Hoffmann van de FIFPro op Twitter. "De argumenten om zich hier tegen te verzetten, zijn net zo gebrekkig als de argumenten om de huidige status quo te steunen. We zullen alternatieve wegen volgen om spelers te beschermen."

Onder meer de FIFPro en de Engelse spelersvakbond hadden erop aangedrongen om een tijdelijke wissel toe te staan als het vermoeden bestaat dat een speler een hersenschudding heeft opgelopen. Een teamarts heeft dan wat langer de tijd om de klachten te onderzoeken en de speler zou kunnen terugkeren op het veld als de schade blijkt mee te vallen.

Extra wissel

Op dit moment mogen clubs naast de vijf reguliere wisselmogelijkheden wel een extra wissel doorvoeren als een speler een hoofdblessure heeft opgelopen. De betreffende speler mag dan echter niet meer terugkeren op het veld. Deze proef is al enkele jaren aan de gang, onder meer in het Nederlandse betaald voetbal.

De IFAB, die over de spelregels in het voetbal gaat, besprak tijdens de 137e jaarvergadering in Londen ook de regels wat betreft blessuretijd. Tijdens het WK van eind vorig jaar in Qatar werd bij veel wedstrijden door de scheidsrechter aanzienlijk meer tijd bijgetrokken dan gebruikelijk, soms wel een kwartier. Volgens de IFAB is die aanpak goed bevallen en moet die wereldwijd opgevolgd worden.

Meer uit Voetbal

Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

2 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

11 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

14 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

14 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

15 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

16 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

16 uur geleden