Vakbond voetballers vindt spelregelcommissie onverantwoordelijk
LONDEN (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB staat voorlopig geen tijdelijke wissel toe als het vermoeden bestaat dat een voetballer een hersenschudding heeft opgelopen. De spelersvakbond FIFPro had gepleit voor een proef hiermee, maar de IFAB ziet dat vooralsnog niet zitten.
"Helaas niet verrassend, maar een zeer onverantwoordelijke beslissing van de IFAB en de wereldvoetbalbond FIFA om opnieuw tegen tijdelijke 'hersenschudding-wissels' te zijn", schrijft secretaris-generaal Jonas Baer-Hoffmann van de FIFPro op Twitter. "De argumenten om zich hier tegen te verzetten, zijn net zo gebrekkig als de argumenten om de huidige status quo te steunen. We zullen alternatieve wegen volgen om spelers te beschermen."
Onder meer de FIFPro en de Engelse spelersvakbond hadden erop aangedrongen om een tijdelijke wissel toe te staan als het vermoeden bestaat dat een speler een hersenschudding heeft opgelopen. Een teamarts heeft dan wat langer de tijd om de klachten te onderzoeken en de speler zou kunnen terugkeren op het veld als de schade blijkt mee te vallen.
Extra wissel
Op dit moment mogen clubs naast de vijf reguliere wisselmogelijkheden wel een extra wissel doorvoeren als een speler een hoofdblessure heeft opgelopen. De betreffende speler mag dan echter niet meer terugkeren op het veld. Deze proef is al enkele jaren aan de gang, onder meer in het Nederlandse betaald voetbal.
De IFAB, die over de spelregels in het voetbal gaat, besprak tijdens de 137e jaarvergadering in Londen ook de regels wat betreft blessuretijd. Tijdens het WK van eind vorig jaar in Qatar werd bij veel wedstrijden door de scheidsrechter aanzienlijk meer tijd bijgetrokken dan gebruikelijk, soms wel een kwartier. Volgens de IFAB is die aanpak goed bevallen en moet die wereldwijd opgevolgd worden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geleden