Vakbond voetballers vindt spelregelcommissie onverantwoordelijk
LONDEN (ANP) - De internationale spelregelcommissie IFAB staat voorlopig geen tijdelijke wissel toe als het vermoeden bestaat dat een voetballer een hersenschudding heeft opgelopen. De spelersvakbond FIFPro had gepleit voor een proef hiermee, maar de IFAB ziet dat vooralsnog niet zitten.
"Helaas niet verrassend, maar een zeer onverantwoordelijke beslissing van de IFAB en de wereldvoetbalbond FIFA om opnieuw tegen tijdelijke 'hersenschudding-wissels' te zijn", schrijft secretaris-generaal Jonas Baer-Hoffmann van de FIFPro op Twitter. "De argumenten om zich hier tegen te verzetten, zijn net zo gebrekkig als de argumenten om de huidige status quo te steunen. We zullen alternatieve wegen volgen om spelers te beschermen."
Onder meer de FIFPro en de Engelse spelersvakbond hadden erop aangedrongen om een tijdelijke wissel toe te staan als het vermoeden bestaat dat een speler een hersenschudding heeft opgelopen. Een teamarts heeft dan wat langer de tijd om de klachten te onderzoeken en de speler zou kunnen terugkeren op het veld als de schade blijkt mee te vallen.
Extra wissel
Op dit moment mogen clubs naast de vijf reguliere wisselmogelijkheden wel een extra wissel doorvoeren als een speler een hoofdblessure heeft opgelopen. De betreffende speler mag dan echter niet meer terugkeren op het veld. Deze proef is al enkele jaren aan de gang, onder meer in het Nederlandse betaald voetbal.
De IFAB, die over de spelregels in het voetbal gaat, besprak tijdens de 137e jaarvergadering in Londen ook de regels wat betreft blessuretijd. Tijdens het WK van eind vorig jaar in Qatar werd bij veel wedstrijden door de scheidsrechter aanzienlijk meer tijd bijgetrokken dan gebruikelijk, soms wel een kwartier. Volgens de IFAB is die aanpak goed bevallen en moet die wereldwijd opgevolgd worden.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
6 uur geleden