Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond van rechters en officieren schort acties op

Vakbond van rechters en officieren schort acties op

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) ziet voorlopig af van het voeren van acties. Het bestuur heeft besloten de onderhandelingen aan de cao-tafel te hervatten.

Vrijdag 10 maart liep het ultimatum af dat de NVvR aan de minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind had gesteld. De minister moest met een beter cao-bod komen, anders zouden er acties volgen in de vorm van werkonderbrekingen. Weerwind kwam toen met een handreiking in de hoop acties bij rechters en officieren af te wenden.

Daarna volgden informele gesprekken, waaruit volgens de NVvR "is gebleken dat de minister de eisen van de vakbond serieus neemt en concrete bewegingen wil maken ten opzichte van eerder ingenomen standpunten". De gesprekken hebben toezeggingen opgeleverd die in de onderhandelingen verder worden uitgewerkt, meldt de NVvR donderdag.

Compensatie

Eind vorig jaar had de vereniging de cao-onderhandelingen met het ministerie van Weerwind opgeschort na zeven rondes te hebben gepraat. De magistraten willen van de minister een compensatie voor de werkdruk en het overwerk en ze willen afspraken maken over hun onkostenvergoeding. Daarnaast willen ze een reële compensatie voor de inflatie.

Het aanbod van de minister is voor de NVvR voldoende om de acties in de ijskast te zetten. "Zo wil de minister een financieel gebaar maken, de onkostenvergoeding voor zijn rekening nemen en met ons werken aan het treffen van concrete maatregelen voor werkdrukverlaging op korte en langere termijn via een verkenner", staat in een brief aan de achterban. "Hoewel de partijen nog niet op één lijn zitten en nog stevig onderhandeld zal moeten worden, ziet de NVvR wel voldoende beweging bij de minister en perspectief om de onderhandelingen te hervatten."

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

1 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

1 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

1 uur geleden
Generaal speelt liefdeskoerier voor uitgezonden militairen

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.

3 uur geleden
Verdachte steekpartij Amsterdam is 29-jarige Amsterdammer

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.

3 uur geleden
Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

8 uur geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

8 uur geleden