Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond van rechters en officieren schort acties op

Vakbond van rechters en officieren schort acties op

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak (NVvR) ziet voorlopig af van het voeren van acties. Het bestuur heeft besloten de onderhandelingen aan de cao-tafel te hervatten.

Vrijdag 10 maart liep het ultimatum af dat de NVvR aan de minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind had gesteld. De minister moest met een beter cao-bod komen, anders zouden er acties volgen in de vorm van werkonderbrekingen. Weerwind kwam toen met een handreiking in de hoop acties bij rechters en officieren af te wenden.

Daarna volgden informele gesprekken, waaruit volgens de NVvR "is gebleken dat de minister de eisen van de vakbond serieus neemt en concrete bewegingen wil maken ten opzichte van eerder ingenomen standpunten". De gesprekken hebben toezeggingen opgeleverd die in de onderhandelingen verder worden uitgewerkt, meldt de NVvR donderdag.

Compensatie

Eind vorig jaar had de vereniging de cao-onderhandelingen met het ministerie van Weerwind opgeschort na zeven rondes te hebben gepraat. De magistraten willen van de minister een compensatie voor de werkdruk en het overwerk en ze willen afspraken maken over hun onkostenvergoeding. Daarnaast willen ze een reële compensatie voor de inflatie.

Het aanbod van de minister is voor de NVvR voldoende om de acties in de ijskast te zetten. "Zo wil de minister een financieel gebaar maken, de onkostenvergoeding voor zijn rekening nemen en met ons werken aan het treffen van concrete maatregelen voor werkdrukverlaging op korte en langere termijn via een verkenner", staat in een brief aan de achterban. "Hoewel de partijen nog niet op één lijn zitten en nog stevig onderhandeld zal moeten worden, ziet de NVvR wel voldoende beweging bij de minister en perspectief om de onderhandelingen te hervatten."

Meer uit Binnenland

In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

11 minuten geleden
Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

10 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

13 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

16 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

16 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

17 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

20 uur geleden