Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFPro steunt voetballers en elftallen die van het veld stappen bij racisme. Dat stelt de internationale spelersvakbond maandag in reactie op het incident van zondag in de Portugese voetbalcompetitie bij Vitória Guimarães tegen FC Porto (1-2).

Maréga wees bij het vieren van een doelpunt op zijn huidskleur nadat hij eerder racistisch werd bejegend. De Malinees kreeg bij het juichen een tribunestoeltje naar zich toegegooid. De aanvaller hield het stoeltje voor de grap boven zijn hoofd. De scheidsrechter besloot hem daarvoor de gele kaart te geven. Maréga ontstak in woede en ging van het veld af.

"We maken ons grote zorgen over het welzijn van de spelers die te maken hebben met dit soort pijnlijke discriminatie", stelt FIFPro. "Het grote aantal recente gevallen van discriminatie toont aan dat het bestaande algemene anti-racismeprotocol van het voetbal onvoldoende wordt toegepast. De doelstellingen worden niet gehaald. Sancties van sportorganisaties hebben geen duidelijk effect en de wetshandhaving in veel landen geeft niet de juiste antwoorden om de daders te vervolgen, in stadions of online."

De FIFPro kiest daarom voor een stap naar voren: "Omdat de toepassing van maatregelen ter bescherming van professionele voetballers faalt, ondersteunt FIFPRO spelers en teams die besluiten het veld te verlaten volledig. Wij zullen deze spelers op elke mogelijke manier helpen en assistentie verlenen."

Meer uit Voetbal

Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

1 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

11 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

12 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

19 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

22 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden