Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFPro steunt voetballers en elftallen die van het veld stappen bij racisme. Dat stelt de internationale spelersvakbond maandag in reactie op het incident van zondag in de Portugese voetbalcompetitie bij Vitória Guimarães tegen FC Porto (1-2).

Maréga wees bij het vieren van een doelpunt op zijn huidskleur nadat hij eerder racistisch werd bejegend. De Malinees kreeg bij het juichen een tribunestoeltje naar zich toegegooid. De aanvaller hield het stoeltje voor de grap boven zijn hoofd. De scheidsrechter besloot hem daarvoor de gele kaart te geven. Maréga ontstak in woede en ging van het veld af.

"We maken ons grote zorgen over het welzijn van de spelers die te maken hebben met dit soort pijnlijke discriminatie", stelt FIFPro. "Het grote aantal recente gevallen van discriminatie toont aan dat het bestaande algemene anti-racismeprotocol van het voetbal onvoldoende wordt toegepast. De doelstellingen worden niet gehaald. Sancties van sportorganisaties hebben geen duidelijk effect en de wetshandhaving in veel landen geeft niet de juiste antwoorden om de daders te vervolgen, in stadions of online."

De FIFPro kiest daarom voor een stap naar voren: "Omdat de toepassing van maatregelen ter bescherming van professionele voetballers faalt, ondersteunt FIFPRO spelers en teams die besluiten het veld te verlaten volledig. Wij zullen deze spelers op elke mogelijke manier helpen en assistentie verlenen."

Meer uit Voetbal

Geen Feyenoord-supporters bij NEC bij uitblijven aanhoudingen

NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.

53 minuten geleden
Arsenal-verdediger Timber gekozen in Elftal van het Jaar

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno ‌Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.

3 uur geleden
NEC kansloos in play-offs Champions League na snelle rode kaart

BODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.

3 uur geleden
PSV verkoopt aanvaller Driouech na twee jaar aan Celta de Vigo

EINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.

5 uur geleden
Xavi beseft dat hij een buitenlandse bondscoach bij Oranje is

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.

7 uur geleden
Xavi vindt Frenkie 'fundamenteel' voor zijn voetbalfilosofie

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.

7 uur geleden
Xavi wil bij Oranje met maximaal vier verdedigers spelen

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.

7 uur geleden