Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme
ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFPro steunt voetballers en elftallen die van het veld stappen bij racisme. Dat stelt de internationale spelersvakbond maandag in reactie op het incident van zondag in de Portugese voetbalcompetitie bij Vitória Guimarães tegen FC Porto (1-2).
Maréga wees bij het vieren van een doelpunt op zijn huidskleur nadat hij eerder racistisch werd bejegend. De Malinees kreeg bij het juichen een tribunestoeltje naar zich toegegooid. De aanvaller hield het stoeltje voor de grap boven zijn hoofd. De scheidsrechter besloot hem daarvoor de gele kaart te geven. Maréga ontstak in woede en ging van het veld af.
"We maken ons grote zorgen over het welzijn van de spelers die te maken hebben met dit soort pijnlijke discriminatie", stelt FIFPro. "Het grote aantal recente gevallen van discriminatie toont aan dat het bestaande algemene anti-racismeprotocol van het voetbal onvoldoende wordt toegepast. De doelstellingen worden niet gehaald. Sancties van sportorganisaties hebben geen duidelijk effect en de wetshandhaving in veel landen geeft niet de juiste antwoorden om de daders te vervolgen, in stadions of online."
De FIFPro kiest daarom voor een stap naar voren: "Omdat de toepassing van maatregelen ter bescherming van professionele voetballers faalt, ondersteunt FIFPRO spelers en teams die besluiten het veld te verlaten volledig. Wij zullen deze spelers op elke mogelijke manier helpen en assistentie verlenen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
11 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden