Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

Vakbond steunt voetballers die van het veld stappen bij racisme

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFPro steunt voetballers en elftallen die van het veld stappen bij racisme. Dat stelt de internationale spelersvakbond maandag in reactie op het incident van zondag in de Portugese voetbalcompetitie bij Vitória Guimarães tegen FC Porto (1-2).

Maréga wees bij het vieren van een doelpunt op zijn huidskleur nadat hij eerder racistisch werd bejegend. De Malinees kreeg bij het juichen een tribunestoeltje naar zich toegegooid. De aanvaller hield het stoeltje voor de grap boven zijn hoofd. De scheidsrechter besloot hem daarvoor de gele kaart te geven. Maréga ontstak in woede en ging van het veld af.

"We maken ons grote zorgen over het welzijn van de spelers die te maken hebben met dit soort pijnlijke discriminatie", stelt FIFPro. "Het grote aantal recente gevallen van discriminatie toont aan dat het bestaande algemene anti-racismeprotocol van het voetbal onvoldoende wordt toegepast. De doelstellingen worden niet gehaald. Sancties van sportorganisaties hebben geen duidelijk effect en de wetshandhaving in veel landen geeft niet de juiste antwoorden om de daders te vervolgen, in stadions of online."

De FIFPro kiest daarom voor een stap naar voren: "Omdat de toepassing van maatregelen ter bescherming van professionele voetballers faalt, ondersteunt FIFPRO spelers en teams die besluiten het veld te verlaten volledig. Wij zullen deze spelers op elke mogelijke manier helpen en assistentie verlenen."

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

2 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

2 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

2 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

3 uur geleden
PSV wint in Groningen zestiende uitduel in Eredivisie op rij

GRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

5 uur geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

5 uur geleden