Vakbond: staking bij Starbucks in VS om Pride-versiering
SEATTLE (ANP) - Duizenden werknemers van koffieketen Starbucks in de Verenigde Staten gaan staken. Dat meldde de vakbond Starbucks Workers United aan zakenzender CNBC. Volgens de bond wordt namelijk niet toegestaan dat Pride-versieringen worden opgehangen in tientallen koffiezaken.
Ongeveer 3500 barista's van meer dan 150 Starbucks-winkels doen mee aan de staking, aldus de bond. Vrijdag zou de eerste actie in Seattle moeten beginnen en dan wordt volgende week ook het werk neergelegd. De bond stelt dat Starbucks-winkels in minstens 22 Amerikaanse staten hun personeel verbieden om versieringen aan te brengen vanwege Pride-maand. In andere vestigingen van Starbucks wordt volgens de bond nog gestemd over acties.
Starbucks stelt dat er geen wijzigingen zijn in het beleid rond winkelversieringen en dat er geen bedrijfsverbod op Pride-versieringen is. Het bedrijf zegt dat lokale winkelmanagers daar zelf over mogen beslissen. Ook zegt Starbucks de LHBTIQ+ gemeenschap altijd onvoorwaardelijk te hebben gesteund. In totaal heeft Starbucks ongeveer 16.000 locaties in de VS, deels in eigen handen en deels in handen van franchisenemers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.
27 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft een rechtszaak aangespannen tegen zijn Amerikaanse aartsrivaal Eli Lilly in de Verenigde Staten. Volgens het bedrijf is de reclame van Eli Lilly voor de populaire afslankinjectie Zepbound en het diabetesmedicijn Mounjaro misleidend. De reclamecampagnes zouden gebaseerd zijn op verouderde vergelijkingen op het gebied van gewichtsverlies.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Datacenters zijn in 2035 waarschijnlijk verantwoordelijk voor ongeveer een vijfde van het totale elektriciteitsverbruik in de Verenigde Staten. Dat heeft BloombergNEF (BNEF) becijferd, dat daarbij uitgaat van een snelle stijging van de stroomvraag vanuit datacenters door de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). In staten met veel datacenters, zoals Virginia en Texas, pakt het aandeel in het stroomverbruik naar verwachting zelfs nog hoger uit.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Verenigde Staten en China zijn van plan om in september gesprekken te voeren over kunstmatige intelligentie (AI), meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Beide grootmachten worstelen met de vraag hoe ze de risico's kunnen beperken die voortkomen uit elkaars steeds krachtigere AI-modellen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - Twee piloten die vermoedelijk dronken waren, zijn eerder dit jaar vlak voor een vlucht vanuit Genève uit dienst gehaald. Dat maakte luchtvaartmaatschappij Swiss dinsdag bekend.
2 uur geleden