Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond roept op tot staking Duitse luchthavens maandag

Vakbond roept op tot staking Duitse luchthavens maandag

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft opgeroepen tot een staking van 24 uur door grondpersoneel op elf Duitse luchthavens op maandag, waaronder Frankfurt. De staking is volgens Verdi nodig om de eisen voor een hoger loon kracht bij te zetten. De actie zal naar verwachting voor forse verstoringen van het vliegverkeer in Duitsland zorgen.

Naast Frankfurt, de grootste luchthaven van Duitsland en de thuisbasis van Lufthansa, wordt ook in München, Hamburg, Stuttgart, Keulen/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Bremen en Leipzig-Halle gestaakt.

Onder meer beveiligingsmedewerkers en grondpersoneel moeten het werk neerleggen. De cao waarvoor actie wordt gevoerd, geldt voor meer dan 2,5 miljoen mensen die werken in het onderwijs, bij de overheid of op luchthavens. Verdi eist 8 procent hoger loon, hogere bonussen en drie extra betaalde verlofdagen.

Financieel onhaalbaar

Eerder werd al het werk neergelegd op de luchthavens van Keulen/Bonn, Düsseldorf en München waardoor vluchten werden geannuleerd, onder meer van KLM. Donderdag werd nog gestaakt door duizenden zorgmedewerkers en deze vrijdag moet in de kinderopvang het werk worden neergelegd.

"Wij zijn gedwongen tot stakingen omdat de werkgevers in de lopende cao-onderhandelingen in de publieke sector tot dusver geen voorstel hebben neergelegd en geen bereidheid tonen om aan onze rechtvaardige eisen te voldoen", aldus Verdi-vicevoorzitter Christine Behle.

Werkgevers zeggen dat de eisen financieel onhaalbaar zijn. Later deze maand zijn er nieuwe onderhandelingen. Lufthansa en de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV hebben kritiek geuit op de acties.

Meer uit Financieel

Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

13 minuten geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

50 minuten geleden
Directeur IEA: landen kunnen meer olie vrijgeven indien nodig

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.

52 minuten geleden
Miljoenen voor Britse huishoudens om stijgende kosten stookolie

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.

1 uur geleden
Wall Street begint hoger aan beursweek met rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.

2 uur geleden
Shell verwacht langjarige sterke groei wereldwijde lng-vraag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.

2 uur geleden
Minister Bessent zwakt dreigement Trump over top in China af

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden