
Vakbond roept op tot staking Duitse luchthavens maandag
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft opgeroepen tot een staking van 24 uur door grondpersoneel op elf Duitse luchthavens op maandag, waaronder Frankfurt. De staking is volgens Verdi nodig om de eisen voor een hoger loon kracht bij te zetten. De actie zal naar verwachting voor forse verstoringen van het vliegverkeer in Duitsland zorgen.
Naast Frankfurt, de grootste luchthaven van Duitsland en de thuisbasis van Lufthansa, wordt ook in München, Hamburg, Stuttgart, Keulen/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Bremen en Leipzig-Halle gestaakt.
Onder meer beveiligingsmedewerkers en grondpersoneel moeten het werk neerleggen. De cao waarvoor actie wordt gevoerd, geldt voor meer dan 2,5 miljoen mensen die werken in het onderwijs, bij de overheid of op luchthavens. Verdi eist 8 procent hoger loon, hogere bonussen en drie extra betaalde verlofdagen.
Financieel onhaalbaar
Eerder werd al het werk neergelegd op de luchthavens van Keulen/Bonn, Düsseldorf en München waardoor vluchten werden geannuleerd, onder meer van KLM. Donderdag werd nog gestaakt door duizenden zorgmedewerkers en deze vrijdag moet in de kinderopvang het werk worden neergelegd.
"Wij zijn gedwongen tot stakingen omdat de werkgevers in de lopende cao-onderhandelingen in de publieke sector tot dusver geen voorstel hebben neergelegd en geen bereidheid tonen om aan onze rechtvaardige eisen te voldoen", aldus Verdi-vicevoorzitter Christine Behle.
Werkgevers zeggen dat de eisen financieel onhaalbaar zijn. Later deze maand zijn er nieuwe onderhandelingen. Lufthansa en de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV hebben kritiek geuit op de acties.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tijdelijke verlaging van de importtarieven tussen de Verenigde Staten en China is goed nieuws voor de wereldeconomie en daarmee ook voor de Europese Unie en Nederland. Dat zeggen economen Bert Colijn en Arjen van Dijkhuizen in reactie op de maandag aangekondigde verlagingen, van 30 procent van de VS voor China en 10 procent van China voor de VS voor zeker negentig dagen. "Dit is een enorme de-escalatie van de handelsoorlog", zegt Van Dijkhuizen van ABN AMRO.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag flink omhoog. Beleggers reageerden opgelucht op de de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen lieten na handelsgesprekken weten hun importheffingen flink te verlagen voor een periode van negentig dagen. De twee grootste economieën ter wereld krijgen daarmee extra tijd om hun geschillen op te lossen.
9 uur geleden