Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond roept op tot staking beveiligers op Duitse luchthavens

Vakbond roept op tot staking beveiligers op Duitse luchthavens

BERLIJN (ANP/DPA) - Passagiers op zes Duitse luchthavens moeten rekening houden met chaotische taferelen bij de veiligheidscontrole. De vakbond voor de luchtvaart Verdi heeft beveiligingsmedewerkers op de vliegvelden Düsseldorf, Keulen/Bonn, Berlijn, Bremen, Hannover en Leipzig opgeroepen de hele dag het werk neer te leggen. Met de staking wil de vakbond meer druk zetten op werkgevers om een hoger cao-bod te doen.

Verdi en de Duitse werkgeversorganisatie voor luchtvaartbeveiliging BDLS onderhandelen al lange tijd vruchteloos over nieuwe arbeidsvoorwaarden voor ongeveer 25.000 beveiligers die werkzaam zijn op de Duitse vliegvelden. Eind februari kwam het al tot enkele kleine stakingen, die als waarschuwing waren bedoeld.

De vakbond eist onder andere een verhoging van het uurloon met minstens 1 euro. Ook moeten de arbeidsvoorwaarden van beveiligers op verschillende afdelingen van vliegvelden gelijk worden getrokken, vindt Verdi.

Meer uit Financieel

Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

38 minuten geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

42 minuten geleden
Verzuim op werkvloer in september gestegen naar bijna 5 procent

SON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.

1 uur geleden
Recordwinst Samsung door sterke vraag naar AI-chips

SEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

1 uur geleden
ING profiteert van hogere rente, maar schrapt banen bij zakenbank

AMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.

1 uur geleden
Nederland sterk afhankelijk van kritieke grondstoffen uit China

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.

2 uur geleden
Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

4 uur geleden