Vakbond roept op tot landelijke staking bij Deutsche Telekom
BONN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft opgeroepen tot een landelijke staking op maandag bij Deutsche Telekom om een conflict over hogere lonen voor personeel van het grote telecombedrijf. Met de staking wil Verdi de druk op Deutsche Telekom verhogen om in te stemmen met de looneisen.
Verdi wil onder meer dat werknemers aan de onderkant van de loonschaal een loonsverhoging van minimaal 12 procent krijgen. Dat zou dan gelden voor ongeveer 70.000 werknemers in Duitsland. Deutsche Telekom had hier 4,2 procent en een inflatiebonus geboden, maar dat is dus veel te weinig, aldus Verdi.
Het bedrijf zou maandag met Verdi in Potsdam weer verder praten over het cao-conflict. Door de staking kunnen bijvoorbeeld winkels dicht zijn of afspraken met technici van Deutsche Telekom vervallen. Het bedrijf is een van de grootste aanbieders van telecomdiensten in Duitsland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen begonnen aan september. De stijgende olieprijzen na de Amerikaanse aanvallen op Iran afgelopen weekend wakkerden de inflatiezorgen weer aan en vergrootten de kans op renteverhogingen door de centrale banken om de inflatie te bestrijden. Ook de rentes op langlopende staatsobligaties liepen weer op, waardoor het voor overheden duurder wordt om geld te lenen.
23 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
2 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
4 uur geleden