Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond roept Duits magazijnpersoneel Amazon op tot staken

Vakbond roept Duits magazijnpersoneel Amazon op tot staken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond Verdi heeft personeel van tien distributiecentra van Amazon in Duitsland opgeroepen om dinsdag te gaan staken. De staking valt samen met Amazon Prime Day, twee dagen waarop klanten van het webwinkelconcern tegen flinke kortingen online kunnen winkelen. De kortingsactie wordt vaker aangegrepen voor stakingen, uit onvrede over de arbeidsomstandigheden bij Amazon.

Volgens Verdi erkent Amazon de cao’s voor de detailhandel- en postordersector niet. "Alleen cao's bieden werknemers bindende bescherming tegen willekeur binnen een bedrijf, en ze zijn een teken van erkenning voor het harde werk dat werknemers elke dag doen", betoogt de vakbond, die onder meer de erkenning met de staking wil afdwingen. Ook een hoger salaris behoort tot de eisen. Doordat de Amazon-medewerkers niet onder een cao vallen, zouden zij honderden euro’s minder verdienen dan wanneer bij een bedrijf dat wel gebonden is aan een cao.

Amazon benadrukt dat het startsalaris van het logistiek personeel vanaf september 14 euro per uur zal bedragen. Dat is inclusief bonussen. Ook zouden er andere voordelen voor personeel zijn. Het bedrijf zei eerder al te verwachten dat de stakingen geen impact hebben op de leveringen aan klanten.

Ook in Groot-Brittannië leggen magazijnmedewerkers het werk neer. Daar gaat het om negenhonderd werknemers in het Engelse Coventry. Zij staken van dinsdag tot en met donderdag, waarop zij zowel in de ochtenden als in de avonden twee uur het werk neerleggen. Aanleiding zijn de lonen van de magazijnmedewerkers, die volgens vakbond GMB omhoog moeten van 11 tot 12 pond per uur naar 15 pond (omgerekend 17,55 euro) per uur.

Meer uit Financieel

HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.

24 minuten geleden
Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.

1 uur geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

2 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

3 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

4 uur geleden
Wall Street stijgt na sterk Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.

5 uur geleden