Vakbond reageert sceptisch op quarantainevoorstel supermarkten
AMSTERDAM (ANP) - De oproep om quarantaineregels voor supermarktmedewerkers te versoepelen zorgt voor scepsis bij vakbond FNV. Volgens de bond moeten werkgevers in de supermarktsector eerst meer doen om hun eigen medewerkers te beschermen.
Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de branchevereniging voor supermarkten, waarschuwde woensdag voor lege schappen als de quarantaineregels voor supermarktmedewerkers niet worden versoepeld. Veel personeel valt uit omdat ze in isolatie moeten na een coronabesmetting in hun omgeving. Het probleem is dat veel medewerkers jonger zijn dan 18 jaar en geen booster kunnen krijgen, waardoor ze ook niet vrijgesteld worden van de quarantaineplicht na contact met een besmet persoon.
FNV Handel, de afdeling die over supermarkten gaat, benadrukt dat werkgevers de verantwoordelijkheid hebben om hun personeel een veilige werkplek te bieden. De vakbond vraagt zich af of dit nog het geval is wanneer voor supermarktpersoneel andere coronaregels gaan gelden dan voor andere mensen, ook omdat supermarkten drukbezochte plekken zijn. FNV-bestuurder Michiel Al wijst erop dat veel maatregelen die aan het begin van de pandemie nog golden bij supermarkten zijn afgeschaald. Als voorbeelden noemt hij het deurbeleid en ontsmetten van winkelwagentjes.
Risico
"Ik snap dat ze dit willen, maar ik denk ook meteen: wanneer ga je aan je eigen medewerkers denken? Wij lopen het risico op de werkvloer, en die quarantaineregels zijn er niet voor niets", vult Fabian Hettema aan, kaderlid van FNV en werknemer bij een Fries filiaal van Lidl. Hij ziet dat klanten geregeld zonder mondkapje naar binnen lopen, maar daar wordt niet op gehandhaafd.
FNV-bestuurder Fatma Bugdayci-Karatas erkent dat er veel uitval is door de quarantaineplicht, maar dat supermarkten dit zelf over zich hebben afgeroepen. Ze wees de directie van Lidl kort na de sluiting van niet-essentiële winkels op extra drukte in supermarkten. Ook vroeg de vakbondsvrouw om extra beschermingsmaatregelen, zoals extra pallets voor de kassa om afstand te bewaren, gratis mondkapjes voor klanten die deze vergeten zijn of stickers met looproutes. "Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Maar als het om omzet of klanten gaat, bedelen ze meteen om uitzonderingen."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
29 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
11 uur geleden