Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond: opnieuw staking bij Samsung na eerste onderbreking ooit

Vakbond: opnieuw staking bij Samsung na eerste onderbreking ooit

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van Samsung Electronics in Zuid-Korea leggen vanaf volgende week maandag drie dagen het werk neer, heeft de grootste vakbond bij de technologiegigant aangekondigd. Het gaat om de tweede grote staking ooit bij Samsung. Vorige maand kreeg het bedrijf voor de eerste keer in zijn bestaan te maken met een collectieve werkonderbreking.

Beleggingsstrateeg Billy Leung denkt dat de staking kan leiden tot een domino-effect in de halfgeleiderindustrie. "De uitkomst van de arbeidsonderhandelingen bij Samsung kan een precedent scheppen voor de techindustrie en de marktdynamiek en investeringsstrategieën in de halfgeleidersector beïnvloeden", zegt hij. Samsung is een van de grootste fabrikanten van smartphones van de wereld en 's werelds grootste producent van geheugenchips.

Na de staking van 7 juni gingen de bond en Samsung weer onderhandelen. De vakbond, vertegenwoordiger van zo'n 28.000 werknemers, kondigt de nieuwe staking aan omdat het management van Samsung onder meer niet inging op de eisen van de bond voor meer betaald verlof.

Onderhandelingen

Het is nog niet duidelijk hoeveel werknemers het werk zullen neerleggen. De vakbond vertegenwoordigt ongeveer 20 procent van het personeel van Samsung. Als veel mensen meedoen, kan de staking de productie bij het bedrijf belemmeren.

Het management is sinds januari verwikkeld in onderhandelingen met de vakbond. De partijen bereikten in maart overeenstemming over een loonsverhoging van 5,1 procent voor dit jaar, waarvan een 3 procent hoger basisloon en een prestatiebonus van 2,1 procent. Het akkoord werd afgeblazen omdat Samsung en de vakbond het niet eens werden over onder meer betaald verlof.

Meer uit Financieel

Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

1 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

1 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

3 uur geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

3 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.

3 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

4 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

5 uur geleden