Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond: opnieuw staking bij Samsung na eerste onderbreking ooit

Vakbond: opnieuw staking bij Samsung na eerste onderbreking ooit

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van Samsung Electronics in Zuid-Korea leggen vanaf volgende week maandag drie dagen het werk neer, heeft de grootste vakbond bij de technologiegigant aangekondigd. Het gaat om de tweede grote staking ooit bij Samsung. Vorige maand kreeg het bedrijf voor de eerste keer in zijn bestaan te maken met een collectieve werkonderbreking.

Beleggingsstrateeg Billy Leung denkt dat de staking kan leiden tot een domino-effect in de halfgeleiderindustrie. "De uitkomst van de arbeidsonderhandelingen bij Samsung kan een precedent scheppen voor de techindustrie en de marktdynamiek en investeringsstrategieën in de halfgeleidersector beïnvloeden", zegt hij. Samsung is een van de grootste fabrikanten van smartphones van de wereld en 's werelds grootste producent van geheugenchips.

Na de staking van 7 juni gingen de bond en Samsung weer onderhandelen. De vakbond, vertegenwoordiger van zo'n 28.000 werknemers, kondigt de nieuwe staking aan omdat het management van Samsung onder meer niet inging op de eisen van de bond voor meer betaald verlof.

Onderhandelingen

Het is nog niet duidelijk hoeveel werknemers het werk zullen neerleggen. De vakbond vertegenwoordigt ongeveer 20 procent van het personeel van Samsung. Als veel mensen meedoen, kan de staking de productie bij het bedrijf belemmeren.

Het management is sinds januari verwikkeld in onderhandelingen met de vakbond. De partijen bereikten in maart overeenstemming over een loonsverhoging van 5,1 procent voor dit jaar, waarvan een 3 procent hoger basisloon en een prestatiebonus van 2,1 procent. Het akkoord werd afgeblazen omdat Samsung en de vakbond het niet eens werden over onder meer betaald verlof.

Meer uit Financieel

VNO-NCW bezorgd over mkb'ers om lange rijen voor vol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.

15 minuten geleden
ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

2 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

3 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

5 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

6 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

8 uur geleden