Vakbond: nieuwe afspraken nodig over loonmatiging KLM
AMSTELVEEN (ANP) - Cabinevakbond VNC wil dat er opnieuw gekeken wordt naar de eerdere afspraken over loonmatigingen bij KLM. Volgens de bond hadden die afspraken, waarbij personeel tot 20 procent inleverde, niet gemaakt mogen worden zonder overleg met de vakbonden. VNC wijst naar een uitspraak daarover van de International Labour Organization (ILO).
Als voorwaarde voor de staatssteun die KLM tijdens de coronacrisis kreeg, werd een bijdrage van het personeel verlangd. Eind vorige maand bepaalde de ILO dat dit niet had gemogen zonder vakbonden daarover te raadplegen. De uitspraak van de organisatie was niet-bindend, maar gaf volgens de bonden die de zaak hadden aangespannen wel een duidelijk signaal.
De VNC wil nu dat de impact en duur van de versobering van de arbeidsvoorwaarden wordt getoetst aan de situatie waarin het bedrijf zich op dit moment bevindt. Daaruit zou dan moeten blijken of er nog steeds sprake is van "exceptionele omstandigheden die rechtvaardigen dat er een bijdrage van het personeel wordt gevraagd".
KLM zegt in een reactie er al bij de overheid op aangedrongen te hebben om op korte termijn met vakbonden en KLM om tafel te gaan. Dan zouden ze gezamenlijk de conclusies van de ILO kunnen bespreken. Vervolgens wil KLM met de bonden praten over de vraag wat dit alles betekent voor "lopende zaken".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
7 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
8 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
8 uur geleden