Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond kondigt weer staking bij aardappelverwerker Aviko aan

Vakbond kondigt weer staking bij aardappelverwerker Aviko aan

LOMM (ANP) - Medewerkers van aardappelverwerker Aviko in Lomm (Limburg) gaan opnieuw staken. Woensdag om 14.00 uur leggen zij in de fabriek in Lomm voor zeker twee dagen het werk neer, meldt FNV Voedingsindustrie.

Volgens de vakbond is het grootste struikelpunt de salarissen. "Waar de werknemers er dit jaar minstens 5,3 procent bij willen en eisen dat hun lonen vanaf volgend jaar voortaan meestijgen met de prijzen in de winkels (automatische prijscompensatie), biedt Aviko niet meer dan 4,5 procent extra", aldus FNV. Volgens de bond voelen medewerkers zich al jarenlang benadeeld.

Vorig jaar hielden medewerkers van Aviko de eerste staking ooit bij het bedrijf. Begin januari wees een grote meerderheid van de leden van FNV een eindbod van Aviko af. De directie van het bedrijf liet maandag een ultimatum van de vakbond verlopen. Onder de Aviko-cao vallen ongeveer zevenhonderd werknemers.

Meer uit Financieel

'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

16 minuten geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

54 minuten geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

55 minuten geleden
AEX-index daalt licht na bereiken nieuw recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.

1 uur geleden
Waakhond VK: TikTok en YouTube beschermen kinderen onvoldoende

LONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.

1 uur geleden
Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

1 uur geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

2 uur geleden