Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond kondigt nieuwe stakingen in fabrieken Volkswagen aan

Vakbond kondigt nieuwe stakingen in fabrieken Volkswagen aan

WOLFSBURG (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft voor maandag opgeroepen tot een nieuwe waarschuwingsstaking bij de fabrieken van Volkswagen. Deze week legden werknemers van het autoconcern ook al het werk neer, voor ongeveer twee uur per dienst. Komende week worden de acties uitgebreid naar vier uur. Het conflict tussen de bond en het bedrijf gaat om de beloning van ongeveer 120.000 werknemers.

De acties vinden plaats bij negen van de tien Duitse Volkswagen-fabrieken. Alleen de fabriek in Osnabrück doet niet mee. Deze locatie valt als enige niet onder de bedrijfscao waarover wordt onderhandeld.

"Begin december hebben ongeveer 100.000 stakers een luid signaal afgegeven aan het VW-management: toekomst in plaats van kaalslag", zegt vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger. "We zullen op 9 december een tandje bijzetten en zo de druk op het bedrijf aan de onderhandelingstafel verhogen."

Op de actiedag gaan ook de onderhandelingen over de cao verder, die al in september zijn gestart. Vlak voor het begin van de nieuwe onderhandelingsronde in Wolfsburg staat een protestbijeenkomst gepland. VW wijst tot nu toe elke verhoging af en eist vanwege de moeilijke situatie van het concern in plaats daarvan 10 procent loonsverlaging.

Meer uit Financieel

Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

33 minuten geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

54 minuten geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

1 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

1 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

2 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

3 uur geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

3 uur geleden