Vakbond kondigt nieuwe stakingen in fabrieken Volkswagen aan
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft voor maandag opgeroepen tot een nieuwe waarschuwingsstaking bij de fabrieken van Volkswagen. Deze week legden werknemers van het autoconcern ook al het werk neer, voor ongeveer twee uur per dienst. Komende week worden de acties uitgebreid naar vier uur. Het conflict tussen de bond en het bedrijf gaat om de beloning van ongeveer 120.000 werknemers.
De acties vinden plaats bij negen van de tien Duitse Volkswagen-fabrieken. Alleen de fabriek in Osnabrück doet niet mee. Deze locatie valt als enige niet onder de bedrijfscao waarover wordt onderhandeld.
"Begin december hebben ongeveer 100.000 stakers een luid signaal afgegeven aan het VW-management: toekomst in plaats van kaalslag", zegt vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger. "We zullen op 9 december een tandje bijzetten en zo de druk op het bedrijf aan de onderhandelingstafel verhogen."
Op de actiedag gaan ook de onderhandelingen over de cao verder, die al in september zijn gestart. Vlak voor het begin van de nieuwe onderhandelingsronde in Wolfsburg staat een protestbijeenkomst gepland. VW wijst tot nu toe elke verhoging af en eist vanwege de moeilijke situatie van het concern in plaats daarvan 10 procent loonsverlaging.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".
46 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachineproducent ASML steeg woensdag fors op de beurs in Amsterdam na de bekendmaking van sterke kwartaalcijfers en gunstige vooruitzichten, die de verwachtingen overtroffen. Het orderboek bereikte in het vierde kwartaal een recordhoogte, vooral dankzij een aanhoudende groei in de vraag naar geavanceerde chipmachines. Deze zijn nodig omdat steeds krachtigere chips essentieel zijn voor AI-toepassingen en datacenters.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.
3 uur geledenHAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.
3 uur geleden