Vakbond hoopt op overheidssteun voor sporters in nood
ARNHEM (ANP) - Belangenorganisatie NL Sporter hoopt op steun van de overheid voor sporters die tijdens deze coronacrisis in financiële problemen komen. Heel wat sporters zijn afhankelijk van sponsorinkomsten en start- en prijzengelden, maar vanwege de crisis zijn er voorlopig geen wedstrijden en evenementen.
"Deze situatie vraagt om een aanpassing van bepaalde regelingen", zegt Hetteke Frima namens NL Sporter. "Er zijn heel wat sporters die bijvoorbeeld niet onder de overbruggingsregeling voor zzp'ers vallen en ook geen recht hebben op een WW-uitkering. Hopelijk kunnen we binnenkort met NOC*NSF in gesprek met het ministerie van VWS."
Het ministerie heeft onlangs al ingestemd met het voorstel van de sportkoepel om sporters met een A-status in ieder geval tot eind september te blijven financieren, ook al zijn er geen wedstrijden om te voldoen aan de eisen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
21 uur geleden