Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond FNV wil andere financiering Participatiewet

Vakbond FNV wil andere financiering Participatiewet

AMSTERDAM (ANP) - De FNV wil een andere financiering voor de Participatiewet om te zorgen dat mensen met een arbeidsbeperking aan een baan komen, meldt de vakbond in een nieuw rapport. Er kan meer geld naar het Participatiebudget als de bijstand en het gemeentefonds omlaaggaan, denkt de bond.

Op deze manier kunnen meer mensen aan het werk, waardoor minder mensen van de bijstand gebruik zullen maken. Het plan moet echter geen gevolgen hebben voor mensen die in de bijstand zitten, benadrukt de FNV. Ook moet het budget voor sociale werkbedrijven de komende vijf jaar, tot 2025, op peil blijven.

De huidige Participatiewet heeft volgens FNV-vicevoorzitter Kitty Jong "zo goed als niets opgeleverd". Nu nog krijgen gemeenten ongeveer gemiddeld 5500 euro per persoon om mensen met een arbeidsbeperking aan werk te helpen. De vakbond becijferde eerder dat er gemiddeld 2000 euro per persoon per jaar extra nodig is voor goede werkbegeleiding. De ene gemeente geeft dat geld wel uit, merkt de vakbond, terwijl de andere gemeente het oppot om eventuele toekomstige tekorten te voorkomen.

Jong noemt dat uitermate frustrerend. "Er moet juist een stimulans zijn voor gemeenten hiermee aan de slag te gaan. De verdeling van het Participatiebudget moet op echt gerealiseerde banen worden gebaseerd."

Volgens de vakbond had begin dit jaar ongeveer de helft van de 230.000 mensen met een arbeidsbeperking geen werk. Door de coronacrisis verwacht de vakbond een forse stijging in dat aantal. "Er moet dus snel iets gebeuren", aldus de vakbond.

Meer uit Financieel

Eigenaar rekent dit jaar niet op deal over havens Panamakanaal

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison verwacht de verkoop van zijn internationale havenactiviteiten niet voor het einde van dit jaar af te ronden. China verzette zich eerder tegen de verkoop van havens aan het Panamakanaal en tientallen andere ondernemingen aan de Amerikaanse investeerder BlackRock en rederij MSC. Toch verwacht mededirecteur Peter Sixt dat de deal uiteindelijk rondkomt, als ook een Chinese investeerder instapt.

13 minuten geleden
Japanse economie groeit harder dan verwacht ondanks heffingen VS

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal van 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een nieuwe raming van de Japanse overheid groeide de vierde economie ter wereld in de drie maanden tot en met juni met 0,3 procent ten opzichte van de voorgaande periode. Economen hadden gerekend op een groei van 0,1 procent.

47 minuten geleden
Cijfers industrie en winkeliers wijzen op tragere groei China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van China vertraagt, wijzen nieuwe cijfers over de industrie, investeringen en winkelverkopen uit. De op een na grootste economie van de wereld ondervindt hinder van de invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ingevoerd op de meeste Chinese producten. Ook remden hevige regenval, overstromingen en hitte de groei.

1 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

6 uur geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

9 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

9 uur geleden
Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.

10 uur geleden