Vakbond FNV waarschuwt voor stakingsstorm
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat er een "stakingsstorm" op komst is. Verspreid over het land leggen komende week onder meer vuilnisophalers, groenvoorzieners en winkelmedewerkers van de Bijenkorf het werk neer. En dan is er ook nog een grote staking in het streekvervoer.
"We zijn een jaar nog nooit begonnen met zo veel stakingen en acties", zegt FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Komende week zouden er acties zijn op meer dan honderd locaties. "Dat zegt iets over de nood en de vastbeslotenheid van onze leden. Helaas is de reactie van werkgevers ondermaats." De hoge inflatie van de laatste tijd maakt flinke loonsverhogingen volgens hem broodnodig.
De buschauffeurs in het streekvervoer staken vanaf maandag vijf dagen. Machinisten en conducteurs van de regionale treinen van bijvoorbeeld Arriva en Keolis staken mee. De stakingen kunnen daardoor impact hebben op regionale bus- en treinverbindingen in het hele land.
Vuilnisophalers, taxichauffeurs en sociale werkbedrijven
Ook zullen vuilnisophalers in Geldermalsen, Tiel en Culemborg tijdelijk het werk neerleggen. Voor dinsdag heeft FNV daarnaast een actie gepland van Uberchauffeurs die in optocht zullen rijden naar het Amsterdamse kantoor van het bedrijf achter de bekende taxi-app.
Later in de week zijn onder meer medewerkers van de sociale werkbedrijven aan de beurt, stelt de bond. Zij voeren actie in Arnhem. Verder wordt er in Drechtsteden en Emmen volgens FNV donderdag geen vuilnis opgehaald vanwege de staking van gemeentemedewerkers.
Nog meer acties volgende week
Na deze week komen er nog meer acties aan. Voor 15 februari heeft de bond bijvoorbeeld nog een grote landelijke staking van vuilnisophalers en boa’s en andere gemeenteambtenaren gepland.
Boufangacha went zich ook tot de politiek. Hij roept nogmaals op tot een verhoging van het minimumloon naar 14 euro per uur. "Hun roep om hogere lonen klinkt hol, als zij zelf in semipublieke sectoren zoals ziekenhuizen en streekvervoer niet voldoende geld beschikbaar stellen."
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
5 uur geleden