Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond FNV vindt dat winkels hun reclamebeleid moeten aanpassen

Vakbond FNV vindt dat winkels hun reclamebeleid moeten aanpassen

UTRECHT (ANP) - Grote winkelketens zouden verstandiger om moeten gaan met hun reclamebeleid. Door de vele sale-reclames is het de afgelopen tijd "onverantwoord druk" in de winkels en distributie. Daarover klaagt vakbond FNV in het weekend tussen de bekende koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday.

"Supermarkten en grote winkelketens zijn voortdurend op sociale media, tv en radio klanten aan het trekken met koopjes. Alsof er geen corona is, alsof er niets aan de hand is. Wij willen een disclaimer ‘shop met mate’", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen.

Vanuit de vakbond klinkt al langer kritiek op Black Friday dat voor de medewerkers van winkels en ook distributiecentra veel extra werkdruk betekent. "Het gaat goed met de omzetten van veel grote ketens. De reclames en uitverkoopfestijnen zijn dus totaal geen noodzaak", redeneert de bond daarbij.

Koopjesfestijn

Winkeliersorganisatie INretail probeerde afgelopen jagen juist te benadrukken dat de branche wel degelijk verantwoord omgaat met het koopjesfestijn. INretail zei vrijdagavond ook dat Black Friday juist zeer rustig is verlopen. Dat baseerde de organisatie onder meer op metingen die ze heeft laten uitvoeren door een onderzoeksbureau.

De branche had eerder ook een oproep uitgestuurd aan winkels om promoties rond het koopjesfestijn zo veel mogelijk te spreiden over meerdere dagen. Daarnaast werd consumenten aangeraden om vooral op rustige momenten te shoppen. Maar een andere reden waarom het vrijdag rustiger was in de winkelstraten is dat het in grote delen van Nederland regende, gaf een woordvoerder van INretail ook te kennen.

Meer uit Financieel

Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

50 minuten geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

2 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

2 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

2 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

2 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

3 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

3 uur geleden