Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond FNV roept werkgevers op lonen flink te verhogen

Vakbond FNV roept werkgevers op lonen flink te verhogen

UTRECHT (ANP) - FNV richt in zijn eisenpakket om de inkomenscrisis in Nederland aan te pakken de pijlen vooral op werkgevers. De vakbond eist compensatie voor de stijgende kosten. En waar dat kan een extra loonsverhoging. Als werkgevers niet over de brug komen, voorziet de vakbond steeds meer actiebereidheid.

"De lonen moeten omhoog. Het kan niet zo zijn dat terwijl de economie groeit, bedrijven steeds meer winst afromen, topmanagers en aandeelhouders hun zakken vullen, en ondertussen de werknemers daar telkens de rekening voor laten betalen", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga. De vakbond wil dat lonen automatisch meestijgen met de inflatie zodat mensen meer geld krijgen als de boodschappen duurder worden en dat meer mensen een vast contract krijgen.

Het eisenpakket van FNV bevat naast een krachtige loongolf een directe verhoging van het wettelijk minimumloon naar 14 euro met meestijgende AOW en uitkeringen. Ook wil de vakbond een maximering voor energieprijzen en een verhoging van de winstbelasting naar 35 procent. Daarnaast moet belastingontduiking door bedrijven serieus worden aangepakt en moet er een eerlijke belasting op inkomen uit vermogen komen.

Vuist maken

De vakbond roept werknemers op zich aan te sluiten en samen een vuist te maken. "Met de acties op Schiphol, bij de NS en straks ook in het streekvervoer, laten we zien dat onze leden tot veel in staat zijn. Daar waar werkenden het echt willen, zullen we die krachtige loongolf voor elkaar krijgen", aldus FNV.

De vakbond reageerde woensdag al op de uitgelekte kabinetsplannen over de koopkracht. Volgens FNV is het een stap in de goede richting, maar nog onvoldoende antwoord op de koopkrachtcrisis. Zo is de verhoging van het wettelijk minimumloon van 10 procent per 1 januari 2023 te weinig.

Meer uit Financieel

Expert: vele datalekken vergroten kans dat cybercriminelen slagen

AMSTERDAM (ANP) - Met alle datalekken van tegenwoordig, zoals die bij CEVA Logistics, kunnen cybercriminelen data uit verschillende lekken aan elkaar koppelen en zo steeds overtuigender overkomen. Dat vergroot de kans dat mensen slachtoffer worden van cybercriminelen. Dat zegt IT-jurist en directeur van ICTRecht Arnoud Engelfriet, nu steeds meer bedrijven laten weten last te hebben van het cyberincident bij CEVA. Daarbij zijn mogelijk persoonlijke gegevens van Nederlandse consumenten buitgemaakt.

25 minuten geleden
SK Hynix investeert miljarden in chipfabrieken in Zuid-Korea

ICHEON (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix gaat 54 biljoen won (33 miljard euro) investeren in nieuwe chipfabrieken in eigen land. De investeringen van het bedrijf zijn onderdeel van de inspanningen van Zuid-Korea om de productiecapaciteit van chips snel te verdubbelen en het wereldwijde tekort aan geheugenchips aan te pakken. De investeringen lopen tot april 2031.

2 uur geleden
Voedselprijzen hoogst in ruim drie jaar door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim drie jaar tijd. Dat komt door de slechte weersomstandigheden en de aanhoudende spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

2 uur geleden
Volkswagen moet sneller in kosten snijden, zegt voorzitter

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.

4 uur geleden
KLM hervat eind deze maand vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv

AMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.

4 uur geleden
Liter benzine en diesel bijna 3 cent goedkoper aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.

4 uur geleden
Meer omzet en winst voor defensiebedrijf CSG dankzij grote vraag

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.

5 uur geleden