Vakbond FNV presenteert nieuwe voorzitter
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV maakt woensdag bekend wie de opvolger van huidige vakbondsvoorzitter Han Busker wordt. Leden konden tot en met dinsdag 9 maart stemmen op twee kandidaten. Vicevoorzitters Tuur Elzinga (51) en Kitty Jong (56) hadden zich kandidaat gesteld voor de komende termijn.
Ongeveer een miljoen leden van FNV en aangesloten vakbonden konden de afgelopen weken een stem uitbrengen. Zij kregen allemaal een persoonlijke code via de post of e-mail toegestuurd. Aan het begin van de week hadden al bijna 120.000 leden hun stem uitgebracht. Het precieze aantal stemmers wordt eveneens woensdag bekendgemaakt.
Rond het middaguur moet bekend zijn wie de komende vier jaar de vakbond zal leiden.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Nederland gaat het vuldoel voor de gasvoorraden voor deze winter niet meer halen. Die verwachting bevestigt een woordvoerster van Gasunie na berichtgeving door NU.nl. Ze denkt echter dat we niet te maken krijgen met een gastekort, tenzij we een strenge winter krijgen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel zette in het tweede kwartaal van dit jaar gemiddeld 3,1 procent meer om dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek). Het aantal verkochte spullen of voedingsmiddelen nam op jaarbasis met 2,5 procent toe.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan. Daarbij waren tech- en chipaandelen weer in trek na koersverliezen een dag eerder. Dalende olieprijzen zorgden voor enige opluchting bij de obligatiehandel.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.
11 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.
13 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.
14 uur geleden