Vakbond FNV opent meldpunt voor ervaringen met bedrijfsartsen
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over plannen van de overheid om het oordeel van de bedrijfsarts leidend te maken als het gaat om re-integratie van zieke werknemers. Daarom heeft de bond een meldpunt geopend, waar mensen kunnen aangeven hoe ze de begeleiding van bedrijfsartsen en arbodiensten hebben ervaren.
Volgens FNV zijn de plannen bedoeld om capaciteitsproblemen bij uitkeringsinstantie UWV aan te pakken. Maar daarmee zou de toetsing van de arts van het UWV komen te vervallen, en dat is in de ogen van de bond niet verstandig.
"Een bedrijfsarts is verbonden aan de werkgever, een keuringsarts van het UWV niet. We vrezen dat door het plan de onafhankelijkheid van de bedrijfsarts onder druk komt te staan", legt FNV-bestuurder Erica Hemmes uit in een verklaring. Zij is bang dat werknemers hiervan de dupe worden en wil hun ervaringen en belangen daarom onder de aandacht van de overheid brengen.
"Re-integratiekansen van zieke werknemers, die gemist worden door het advies van de bedrijfsarts of arbodienst, kunnen dan ook niet meer door het UWV hersteld worden", aldus Hemmes, die aangeeft dat er straks zomaar duizenden mensen extra aanspraak kunnen gaan maken op een uitkering voor arbeidsongeschiktheid. Dat zou de overheid naar schatting van de FNV ook veel extra geld kunnen kosten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
9 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
10 uur geleden