Vakbond FNV opent meldpunt voor ervaringen met bedrijfsartsen
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over plannen van de overheid om het oordeel van de bedrijfsarts leidend te maken als het gaat om re-integratie van zieke werknemers. Daarom heeft de bond een meldpunt geopend, waar mensen kunnen aangeven hoe ze de begeleiding van bedrijfsartsen en arbodiensten hebben ervaren.
Volgens FNV zijn de plannen bedoeld om capaciteitsproblemen bij uitkeringsinstantie UWV aan te pakken. Maar daarmee zou de toetsing van de arts van het UWV komen te vervallen, en dat is in de ogen van de bond niet verstandig.
"Een bedrijfsarts is verbonden aan de werkgever, een keuringsarts van het UWV niet. We vrezen dat door het plan de onafhankelijkheid van de bedrijfsarts onder druk komt te staan", legt FNV-bestuurder Erica Hemmes uit in een verklaring. Zij is bang dat werknemers hiervan de dupe worden en wil hun ervaringen en belangen daarom onder de aandacht van de overheid brengen.
"Re-integratiekansen van zieke werknemers, die gemist worden door het advies van de bedrijfsarts of arbodienst, kunnen dan ook niet meer door het UWV hersteld worden", aldus Hemmes, die aangeeft dat er straks zomaar duizenden mensen extra aanspraak kunnen gaan maken op een uitkering voor arbeidsongeschiktheid. Dat zou de overheid naar schatting van de FNV ook veel extra geld kunnen kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
7 uur geleden