Vakbond FNV noemt blokkeren verhoging minimumloon 'schandalig'
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vindt het "schandalig" dat in de Eerste Kamer een meerderheid tegen de verhoging van het minimumloon halverwege dit jaar is. "Dit betekent dat er voor de mensen met de slechtst betaalde banen niets extra's bijkomt", reageert Zakaria Boufangacha, vicevoorzitter van FNV.
"Er is geen legitieme reden te verzinnen waarom in een steeds rijker land minimumloners en uitkeringsgerechtigden niet mee zouden mogen profiteren van de groeiende rijkdom", vervolgt Boufangacha.
BBB zegt in de senaat tegen het wetsvoorstel te stemmen dat het wettelijk minimumloon en daaraan gekoppelde uitkeringen met 1,2 procent extra laat stijgen. Het zou ondernemers op te hoge kosten jagen. Een meerderheid in de Tweede Kamer toonde zich vorige maand juist voorstander van dit voorstel.
Boufangacha stelt dat BBB beloftes uit de verkiezingscampagne over bestaanszekerheid niet nakomt. In haar verkiezingsprogramma schreef BBB ervoor te willen zorgen dat "niemand buiten zijn schuld onder het bestaansminimum terechtkomt". Dat zou moeten gebeuren via verhogingen van uitkeringen en het minimumloon "op de lange termijn".
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
4 uur geleden