Vakbond FNV kondigt acties aan bij TUI fly
SCHIPHOL (ANP) - Cabinepersoneel van TUI fly gaat actievoeren voor een cao. Volgens FNV heeft de reisorganisatie geen gehoor gegeven aan een ultimatum van de vakbond. Daarom willen medewerkers komende tijd van zich laten horen. "We beginnen met publieksvriendelijke acties, maar de leden hebben aangegeven dat ze ook klaarstaan voor werkonderbrekingen", zegt FNV-bestuurder David van de Geer.
Wat de acties precies zullen inhouden, liet hij niet los. Het cabinepersoneel wil dat FNV voor hen gaat onderhandelen voor hun allereerste cao. Maar het bedrijf weigert met de bond in gesprek te gaan. "TUI probeert op alle mogelijke manieren gesprekken met ons te omzeilen. Hun laatste poging is om zelf een nep-vakbond op te zetten."
De vakbondsman wijst er ook op dat de piloten bij TUI fly wel een cao hebben. Ook geeft hij aan dat er onvrede bestaat over de hoge werkdruk en de grote hoeveelheid flexibele contracten.
TUI Nederland kon dinsdagavond geen commentaar geven op het bericht. Het bedrijf is sinds 2005 actief in de luchtvaart. Door de oprichting van Arkefly in dat jaar werd het bedrijf de eerste reisorganisatie in Nederland met een eigen luchtvaartmaatschappij. Tien jaar later werd Arkefly omgedoopt tot TUI fly.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
40 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
43 minuten geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
5 uur geleden