Vakbond FNV kondigt acties aan bij TUI fly
SCHIPHOL (ANP) - Cabinepersoneel van TUI fly gaat actievoeren voor een cao. Volgens FNV heeft de reisorganisatie geen gehoor gegeven aan een ultimatum van de vakbond. Daarom willen medewerkers komende tijd van zich laten horen. "We beginnen met publieksvriendelijke acties, maar de leden hebben aangegeven dat ze ook klaarstaan voor werkonderbrekingen", zegt FNV-bestuurder David van de Geer.
Wat de acties precies zullen inhouden, liet hij niet los. Het cabinepersoneel wil dat FNV voor hen gaat onderhandelen voor hun allereerste cao. Maar het bedrijf weigert met de bond in gesprek te gaan. "TUI probeert op alle mogelijke manieren gesprekken met ons te omzeilen. Hun laatste poging is om zelf een nep-vakbond op te zetten."
De vakbondsman wijst er ook op dat de piloten bij TUI fly wel een cao hebben. Ook geeft hij aan dat er onvrede bestaat over de hoge werkdruk en de grote hoeveelheid flexibele contracten.
TUI Nederland kon dinsdagavond geen commentaar geven op het bericht. Het bedrijf is sinds 2005 actief in de luchtvaart. Door de oprichting van Arkefly in dat jaar werd het bedrijf de eerste reisorganisatie in Nederland met een eigen luchtvaartmaatschappij. Tien jaar later werd Arkefly omgedoopt tot TUI fly.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
8 uur geleden