Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond FNV: hoge inflatie dwingt mensen tot ingrijpende keuzes

Vakbond FNV: hoge inflatie dwingt mensen tot ingrijpende keuzes

UTRECHT (ANP) - De hoge prijzen van de laatste tijd raken Nederlanders hard en zorgen voor veel geldzorgen. Vakbond FNV heeft onderzoek gedaan onder ruim 28.000 van zijn leden en noemt de uitkomst "schokkend". Volgens de bond stelt bijna een kwart van de jongeren het krijgen van kinderen uit door de financiële onzekerheid. Een derde van de bijstandsgerechtigden zou maaltijden overslaan om kosten te besparen.

Door de oplopende inflatie worden veel mensen gedwongen om ingrijpende keuzes te maken, wijst de peiling van FNV uit. Mensen kiezen er bijvoorbeeld ook voor om wat zuiniger te doen bij de wekelijkse boodschappen. Of ze gaan soms minder naar de dokter of de tandarts.

Van de ondervraagden zei 68 procent zich zorgen te maken. Bij een eerder onderzoek van de bond in maart gaf nog maar 56 procent dat antwoord. Vooral twintigers zouden zich druk maken over hun financiële situatie. En wie betalingsproblemen voorziet is met name bang voor de hoogte van de energierekening. Ook zijn er relatief veel mensen die zich zorgen maken over het betalen van de zorgverzekering, aldus de bond.

Zorgwekkend

"Gesprekken over de torenhoge energieprijzen en dure boodschappen zijn aan de orde van de dag. Maar dat de financiële onzekerheid zó diep ingrijpt in de levens van onze leden, is echt zorgwekkend", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga. "Maaltijden overslaan om je geldzorgen op te lossen gaat echt over de rand heen van de beschaving, in een rijk land als het onze. Dat geldt ook voor het uitstellen van je kinderwens."

De bond spreekt van een inkomenscrisis omdat de lonen in Nederland niet meebewegen met de prijsstijgingen. Volgens FNV gaven leden aan dat ze zeker zo’n 200 tot 300 euro per maand extra nodig hebben om te kunnen rondkomen. De bal wordt daarbij niet alleen bij de werkgevers gelegd. Veel leden zouden ook vinden dat het kabinet te weinig doet om de inkomenscrisis te keren.

Meer uit Financieel

Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

8 minuten geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

14 minuten geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

16 minuten geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

35 minuten geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

1 uur geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

2 uur geleden
ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

2 uur geleden