Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond FNV dreigt met staking bij de Bijenkorf

Vakbond FNV dreigt met staking bij de Bijenkorf

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met een staking bij de Bijenkorf. Medewerkers van de warenhuisketen hebben een ultimatum gesteld aan de directie. Als die niet snel over de brug komt met een "fatsoenlijke loonsverhoging", willen ze het werk neerleggen.

Volgens FNV-bestuurder Linda Vermeulen verdienen de medewerkers van de Bijenkorf over het algemeen maar een beetje meer dan het minimumloon. De uurlonen liggen er rond de 11 à 12 euro bruto, geeft ze aan. "Deze mensen kunnen amper rondkomen, zeker nu de prijzen in de winkels overal hard stijgen."

De huidige cao van de Bijenkorf liep in juli dit jaar af. FNV heeft de indruk dat de directie het personeel onder druk probeert te zetten om snel akkoord te gaan met een nieuwe cao. In totaal biedt de Bijenkorf volgens de bond een loonsverhoging van 6 procent. Dat is veel te weinig, vindt FNV.

14 euro

De medewerkers willen volgens Vermeulen dat hun lonen voortaan meestijgen met de inflatie. Zij eisen om te beginnen 10 procent salaris erbij. De Bijenkorf heeft van FNV tot dinsdagmiddag de tijd gekregen om op het ultimatum in te gaan. De bond vindt eigenlijk dat de lonen minimaal 14 euro per uur moeten bedragen.

Bij de Bijenkorf werken in totaal zo'n 2400 mensen, zegt Vermeulen. Enkele honderden van hen zijn lid van de bond. De vakbondsbestuurder heeft de indruk dat de actiebereidheid groot is."Staken loont", benadrukt ze. Dat hebben de medewerkers van de Bijenkorf volgens haar onlangs ook gezien bij de stakingen bij spoorvervoerder NS.

Een woordvoerster van de Bijenkorf laat in een reactie weten dat de warenhuisketen bij zijn eindbod blijft. De voorgestelde loonsverhoging is volgens haar berekend op basis van de ontwikkeling van de koopkracht. "De verwachte daling van de koopkracht ligt op 6,8 procent. Met een salarisverhoging van 6 procent dragen we dus bij aan het repareren van het verwachte koopkrachtverlies", stelt de zegsvrouw.

Meer uit Financieel

Haven Rotterdam over klimaatzaak: zelfde doel, andere aanpak

ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.

13 minuten geleden
Bestuur eBay ziet niets in overnamevoorstel GameStop

SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.

1 uur geleden
Odido compenseert klanten niet na datalek door cyberaanval

DEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.

1 uur geleden
Geschorste topambtenaar: nog twee weken voor voorkomen DigiD-deal

AMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.

1 uur geleden
Chipszakken in Japan tijdelijk zwart-wit door inkttekort

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.

2 uur geleden
Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

4 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

5 uur geleden