Vakbond FNV dreigt met acties in de transportsector
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met acties in de transportsector. Een loonbod van de werkgevers is door de bond als te laag bestempeld, waarna vakbondsleden stemden om actie te gaan voeren. De komende weken wil de bond bij verschillende bedrijven actie gaan voeren.
FNV wil een loonsverhoging van 5 procent voor alle bijna 160.000 medewerkers in de sector. Branchevereniging TLN bood volgens de bond 2,5 procent. Daarnaast wil FNV dat de basissalarissen omhoog gaan en er meer aandacht komt voor een fatsoenlijke verhouding tussen werk en privé. De sector zit al drie jaar zonder cao.
TLN reageert verrast op de beslissing van FNV. "We waren nog in onderhandeling. Er staan een locatie en een datum voor een volgende gespreksronde gepland. Dit is heel merkwaardig", aldus een woordvoerder. TLN heeft naar eigen zeggen 10 procent meer salaris geboden over een periode van drie jaar.
De transportsector bevat onder meer fietskoeriers, pakketbezorgers en vrachtwagenchauffeurs. Bij bedrijven uit al die deelgebieden wil FNV actie gaan voeren. Om wat voor acties het precies gaat, is nog niet besloten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
3 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
5 uur geleden