Vakbond FNV dreigt met acties in de transportsector
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met acties in de transportsector. Een loonbod van de werkgevers is door de bond als te laag bestempeld, waarna vakbondsleden stemden om actie te gaan voeren. De komende weken wil de bond bij verschillende bedrijven actie gaan voeren.
FNV wil een loonsverhoging van 5 procent voor alle bijna 160.000 medewerkers in de sector. Branchevereniging TLN bood volgens de bond 2,5 procent. Daarnaast wil FNV dat de basissalarissen omhoog gaan en er meer aandacht komt voor een fatsoenlijke verhouding tussen werk en privé. De sector zit al drie jaar zonder cao.
TLN reageert verrast op de beslissing van FNV. "We waren nog in onderhandeling. Er staan een locatie en een datum voor een volgende gespreksronde gepland. Dit is heel merkwaardig", aldus een woordvoerder. TLN heeft naar eigen zeggen 10 procent meer salaris geboden over een periode van drie jaar.
De transportsector bevat onder meer fietskoeriers, pakketbezorgers en vrachtwagenchauffeurs. Bij bedrijven uit al die deelgebieden wil FNV actie gaan voeren. Om wat voor acties het precies gaat, is nog niet besloten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
25 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
3 uur geleden