Vakbond: faillissementsaanvraag Co-Med geeft 'stukje zekerheid'
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV noemt de aankondiging van een faillissementsaanvraag voor huisartsenketen Co-Med "geen goed nieuws". Maar volgens FNV-bestuurder Mitchell Hoogenhout biedt het bericht "wel een stukje zekerheid" aan de circa 175 medewerkers.
"Dit was te voorspellen", zegt Hoogenhout. Hij wijst erop dat de medewerkers van Co-Med woensdag al een mail ontvingen van hun werkgever waarin stond dat de salarissen deze maand niet zouden worden betaald, omdat de verzekeraars de geldkraan dicht hadden gedraaid.
Wanneer het bedrijf failliet wordt verklaard, kan uitkeringsinstantie UWV de salarisbetaling volgens Hoogenhout overnemen. "Natuurlijk is het geen goed nieuws om te horen dat je werkgever failliet gaat, maar dit geeft de medewerkers wel een stukje zekerheid."
Co-Med gaat komende week zelf het faillissement aanvragen, bevestigde de advocaat van de huisartsenketen zondag na berichtgeving door L1. Co-Med verkeert al een tijd in zwaar weer. Zorgverzekeraars zegden onlangs hun contract met de keten op, onder meer omdat huisartsen te weinig beschikbaar zijn voor patiënten.
Meer uit Gezond
SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
3 dagen geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 week geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
2 weken geleden