Vakbond: faillissementsaanvraag Co-Med geeft 'stukje zekerheid'
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV noemt de aankondiging van een faillissementsaanvraag voor huisartsenketen Co-Med "geen goed nieuws". Maar volgens FNV-bestuurder Mitchell Hoogenhout biedt het bericht "wel een stukje zekerheid" aan de circa 175 medewerkers.
"Dit was te voorspellen", zegt Hoogenhout. Hij wijst erop dat de medewerkers van Co-Med woensdag al een mail ontvingen van hun werkgever waarin stond dat de salarissen deze maand niet zouden worden betaald, omdat de verzekeraars de geldkraan dicht hadden gedraaid.
Wanneer het bedrijf failliet wordt verklaard, kan uitkeringsinstantie UWV de salarisbetaling volgens Hoogenhout overnemen. "Natuurlijk is het geen goed nieuws om te horen dat je werkgever failliet gaat, maar dit geeft de medewerkers wel een stukje zekerheid."
Co-Med gaat komende week zelf het faillissement aanvragen, bevestigde de advocaat van de huisartsenketen zondag na berichtgeving door L1. Co-Med verkeert al een tijd in zwaar weer. Zorgverzekeraars zegden onlangs hun contract met de keten op, onder meer omdat huisartsen te weinig beschikbaar zijn voor patiënten.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.
2 dagen geledenSOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
1 week geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
2 weken geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
2 weken geleden