
Vakbond en ouders slaan alarm over personeelstekort kinderopvang
UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang is te groot, waarschuwen vakbond FNV en Stichting Voor Werkende Ouders. "Groepen moeten steeds vaker dicht, er zijn veel invallers, wachtlijsten worden langer, ruildagen voor ouders zijn onmogelijk", schrijven ze. FNV en de ouders zeggen de noodklok te luiden.
Volgens ouders gaat de kwaliteit van de kinderopvang achteruit. Bovendien ziet de vakbond dat het personeel de sector verlaat vanwege een hoge werkdruk en lage lonen. FNV bestuurslid Bas van Weegberg zegt dat de kwestie iedereen aangaat: "Voor elke medewerker in de kinderopvang kunnen zeven ouders aan het werk."
FNV stelt dat op dit moment zo'n 6000 vacatures in de kinderopvang open staan. Dat aantal wordt naar verwachting alleen maar groter, aldus de vakbond. Op 15 november overhandigen de stichting en FNV een boek met verhalen uit de kinderopvang aan Tweede Kamerleden.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
3 uur geledenBASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.
12 uur geleden