Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond en or Commerzbank fel tegen overname door UniCredit

Vakbond en or Commerzbank fel tegen overname door UniCredit

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De grote Duitse vakbond Verdi is samen met de ondernemingsraad (or) van Commerzbank fel tegenstander van een mogelijke overname van de bank door het Italiaanse UniCredit. Verdi en de or hebben een gezamenlijke verklaring gestuurd naar de Duitse regering waarin een oproep wordt gedaan dat Berlijn zich inzet voor een sterk en zelfstandig Commerzbank.

UniCredit heeft een belang opgebouwd in Commerzbank van 9 procent en er wordt gespeculeerd dat de Italianen nu een volledige overname van de tweede bank van Duitsland nastreven. Een deel van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. Berlijn heeft nu een belang van 12 procent in Commerzbank en is daarmee nog steeds de grootste aandeelhouder.

Verdi en de or van Commerzbank willen dat de overheid stopt met het verkopen van meer aandelen Commerzbank. "De regering moet zich duidelijk uitspreken voor het behoud van Commerzbank als zelfstandig instituut, ook in het belang van de Duitse economie", aldus Verdi-voorzitter Frank Werneke.

Groot banenverlies

De bond en de or vrezen namelijk voor groot banenverlies bij een overname door UniCredit. Or-voorzitter Uwe Tschäge denkt dat wel twee derde van de banen kan verdwijnen als Commerzbank in Italiaanse handen valt. Er werken wereldwijd ruim 40.000 mensen bij de bank, waarvan circa 25.000 in Duitsland.

Verdi wees eerder al op de overname van het Duitse HypoVereinsbank door UniCredit in 2005. Na die overname werden duizenden banen geschrapt bij HypoVereinsbank.

Dienstverlening

De vakbond maakt zich ook zorgen over de impact van een overname van Commerzbank op de dienstverlening aan het Duitse bedrijfsleven. Zo is de bank een belangrijke geldschieter van het Duitse midden- en kleinbedrijf, wat een van de motoren van de Duitse economie is.

Topman Andrea Orcel van de grootste bank van Italië zei vorige week nog te willen praten over een vergroting van het belang in Commerzbank en zelfs een volledige overname. Deze week verklaarde Orcel tegen een Italiaanse krant wel dat een ongevraagd overnamebod op Commerzbank wordt uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Ook kan UniCredit het belang in Commerzbank weer verkopen, aldus de topman.

De Duitse overheid meldt vrijdag voorlopig geen aandelen Commerzbank meer te verkopen. Het agentschap dat hiervoor verantwoordelijk is, verklaarde dat Commerzbank stabiel en winstgevend is en dat de strategie van de bank is gericht op onafhankelijkheid.

Meer uit Financieel

Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

1 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

1 uur geleden
KLM vliegt hele winter niet naar Dubai om oorlog in Midden-Oosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag in voor beursnotering

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

3 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting cijfers techsector en Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs hard onderuit na verkiezingswinst Lula

SÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.

4 uur geleden
Brussel accepteert plan Temu om illegale verkoop tegen te gaan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.

5 uur geleden