Vakbond en or Commerzbank fel tegen overname door UniCredit
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De grote Duitse vakbond Verdi is samen met de ondernemingsraad (or) van Commerzbank fel tegenstander van een mogelijke overname van de bank door het Italiaanse UniCredit. Verdi en de or hebben een gezamenlijke verklaring gestuurd naar de Duitse regering waarin een oproep wordt gedaan dat Berlijn zich inzet voor een sterk en zelfstandig Commerzbank.
UniCredit heeft een belang opgebouwd in Commerzbank van 9 procent en er wordt gespeculeerd dat de Italianen nu een volledige overname van de tweede bank van Duitsland nastreven. Een deel van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. Berlijn heeft nu een belang van 12 procent in Commerzbank en is daarmee nog steeds de grootste aandeelhouder.
Verdi en de or van Commerzbank willen dat de overheid stopt met het verkopen van meer aandelen Commerzbank. "De regering moet zich duidelijk uitspreken voor het behoud van Commerzbank als zelfstandig instituut, ook in het belang van de Duitse economie", aldus Verdi-voorzitter Frank Werneke.
Groot banenverlies
De bond en de or vrezen namelijk voor groot banenverlies bij een overname door UniCredit. Or-voorzitter Uwe Tschäge denkt dat wel twee derde van de banen kan verdwijnen als Commerzbank in Italiaanse handen valt. Er werken wereldwijd ruim 40.000 mensen bij de bank, waarvan circa 25.000 in Duitsland.
Verdi wees eerder al op de overname van het Duitse HypoVereinsbank door UniCredit in 2005. Na die overname werden duizenden banen geschrapt bij HypoVereinsbank.
Dienstverlening
De vakbond maakt zich ook zorgen over de impact van een overname van Commerzbank op de dienstverlening aan het Duitse bedrijfsleven. Zo is de bank een belangrijke geldschieter van het Duitse midden- en kleinbedrijf, wat een van de motoren van de Duitse economie is.
Topman Andrea Orcel van de grootste bank van Italië zei vorige week nog te willen praten over een vergroting van het belang in Commerzbank en zelfs een volledige overname. Deze week verklaarde Orcel tegen een Italiaanse krant wel dat een ongevraagd overnamebod op Commerzbank wordt uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Ook kan UniCredit het belang in Commerzbank weer verkopen, aldus de topman.
De Duitse overheid meldt vrijdag voorlopig geen aandelen Commerzbank meer te verkopen. Het agentschap dat hiervoor verantwoordelijk is, verklaarde dat Commerzbank stabiel en winstgevend is en dat de strategie van de bank is gericht op onafhankelijkheid.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.
11 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.
11 uur geledenCARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.
13 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.
13 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
16 uur geleden