Vakbond en Lufthansa sluiten loonakkoord voor cabinepersoneel
BERLIJN (ANP/RTR) - Na maanden van onderhandelingen heeft de Duitse vakbond UFO een cao-akkoord gesloten voor het cabinepersoneel van Lufthansa. De loonovereenkomst, waarvoor bemiddelaars werden ingezet, geldt voor ongeveer 19.000 cabinemedewerkers van de Duitse luchtvaartmaatschappij.
Vorige maand legden cabinemedewerkers het werk neer, waardoor honderden vluchten werden geschrapt en duizenden passagiers gestrand raakten.
Afgesproken is dat de medewerkers een loonsverhoging van 16,5 procent krijgen, verdeeld over drie fasen in 36 maanden. Ook ontvangen ze een inflatiecompensatie van 3000 euro. "We kunnen nu heel tevreden zijn met het resultaat", zegt een onderhandelaar van Flight Attendants Organization (UFO).
Principeakkoord
Eind maart bereikten vakbond Verdi en Lufthansa al een principeakkoord over een nieuwe cao voor het grondpersoneel van het luchtvaartconcern. Daardoor werd een dreigende staking rond Pasen voorkomen.
Ook werd er een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor zo'n 25.000 beveiligers van luchthavens in Duitsland. De afgelopen tijd hebben beveiligers meerdere keren het werk neergelegd op luchthavens, net als werknemers in andere delen van de luchtvaart.
Grote arbeidsconflicten
Met de deal voor de stewardessen en stewards van Lufthansa is een einde gekomen aan een aantal grote arbeidsconflicten in de Duitse luchtvaartsector. Voor de piloten van de maatschappij werd eerder al een meerjarige loonovereenkomst gesloten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
15 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
16 uur geleden