Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels

Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels

BRUSSEL (ANP/RTR) - Spelersvakbond FIFPRO heeft samen met European Leagues, de organisator van de Europese competities, en La Liga een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.

De grote clubs in Europa maken zich zorgen over de impact van een uitdijende voetbalkalender, met vermoeide en geblesseerde spelers tot gevolg. "Het opleggen van beslissingen door de FIFA over de internationale kalender is een vorm van misbruik van dominantie en is in strijd met het recht van de Europese Unie", aldus de FIFPRO, European Leagues en La Liga in een verklaring. European Leagues is een vereniging die bestaat uit de Premier League, de Bundesliga, de Serie A en de Ligue 1. De Spaanse competitie La Liga maakt daar geen deel van uit.

Clubs en voetballers zijn vooral niet te spreken over de uitbreiding van het WK voetbal voor clubteams naar 32 deelnemers, dat bijna een maand duurt. La Liga-voorzitter Javier Tebas beschuldigt de FIFA ervan "alleen in eigen belang te handelen, zonder rekening te houden met de schade aan het hele voetbalecosysteem." Ook Richard Masters, voorzitter van de Premier League, vindt het genoeg. "Er is een omslagpunt bereikt. De feedback die we van spelers krijgen, is dat er te veel voetbal wordt gespeeld en dat er voortdurend wordt uitgebreid", zegt hij.

Eredivisie CV

De Eredivisie CV sluit zich bij de grote competities en de spelersvakbond aan. "In de statuten van de FIFA staat dat zij bij het ontwikkelen van speelkalenders vooraf moeten overleggen én dat ze daarbij rekening moeten houden met de belangen van de clubs en competities. Dat gebeurt nu allebei niet", reageert directeur Jan de Jong in een persbericht.

De FIFA stelt dat de internationale kalender wel is goedgekeurd door vertegenwoordigers van alle continenten, inclusief Europa, na overleg met FIFPRO en de competities.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

5 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

5 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

6 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

7 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

8 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

10 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

10 uur geleden