Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels
BRUSSEL (ANP/RTR) - Spelersvakbond FIFPRO heeft samen met European Leagues, de organisator van de Europese competities, en La Liga een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.
De grote clubs in Europa maken zich zorgen over de impact van een uitdijende voetbalkalender, met vermoeide en geblesseerde spelers tot gevolg. "Het opleggen van beslissingen door de FIFA over de internationale kalender is een vorm van misbruik van dominantie en is in strijd met het recht van de Europese Unie", aldus de FIFPRO, European Leagues en La Liga in een verklaring. European Leagues is een vereniging die bestaat uit de Premier League, de Bundesliga, de Serie A en de Ligue 1. De Spaanse competitie La Liga maakt daar geen deel van uit.
Clubs en voetballers zijn vooral niet te spreken over de uitbreiding van het WK voetbal voor clubteams naar 32 deelnemers, dat bijna een maand duurt. La Liga-voorzitter Javier Tebas beschuldigt de FIFA ervan "alleen in eigen belang te handelen, zonder rekening te houden met de schade aan het hele voetbalecosysteem." Ook Richard Masters, voorzitter van de Premier League, vindt het genoeg. "Er is een omslagpunt bereikt. De feedback die we van spelers krijgen, is dat er te veel voetbal wordt gespeeld en dat er voortdurend wordt uitgebreid", zegt hij.
Eredivisie CV
De Eredivisie CV sluit zich bij de grote competities en de spelersvakbond aan. "In de statuten van de FIFA staat dat zij bij het ontwikkelen van speelkalenders vooraf moeten overleggen én dat ze daarbij rekening moeten houden met de belangen van de clubs en competities. Dat gebeurt nu allebei niet", reageert directeur Jan de Jong in een persbericht.
De FIFA stelt dat de internationale kalender wel is goedgekeurd door vertegenwoordigers van alle continenten, inclusief Europa, na overleg met FIFPRO en de competities.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
35 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
5 uur geleden