Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels

Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels

BRUSSEL (ANP/RTR) - Spelersvakbond FIFPRO heeft samen met European Leagues, de organisator van de Europese competities, en La Liga een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.

De grote clubs in Europa maken zich zorgen over de impact van een uitdijende voetbalkalender, met vermoeide en geblesseerde spelers tot gevolg. "Het opleggen van beslissingen door de FIFA over de internationale kalender is een vorm van misbruik van dominantie en is in strijd met het recht van de Europese Unie", aldus de FIFPRO, European Leagues en La Liga in een verklaring. European Leagues is een vereniging die bestaat uit de Premier League, de Bundesliga, de Serie A en de Ligue 1. De Spaanse competitie La Liga maakt daar geen deel van uit.

Clubs en voetballers zijn vooral niet te spreken over de uitbreiding van het WK voetbal voor clubteams naar 32 deelnemers, dat bijna een maand duurt. La Liga-voorzitter Javier Tebas beschuldigt de FIFA ervan "alleen in eigen belang te handelen, zonder rekening te houden met de schade aan het hele voetbalecosysteem." Ook Richard Masters, voorzitter van de Premier League, vindt het genoeg. "Er is een omslagpunt bereikt. De feedback die we van spelers krijgen, is dat er te veel voetbal wordt gespeeld en dat er voortdurend wordt uitgebreid", zegt hij.

Eredivisie CV

De Eredivisie CV sluit zich bij de grote competities en de spelersvakbond aan. "In de statuten van de FIFA staat dat zij bij het ontwikkelen van speelkalenders vooraf moeten overleggen én dat ze daarbij rekening moeten houden met de belangen van de clubs en competities. Dat gebeurt nu allebei niet", reageert directeur Jan de Jong in een persbericht.

De FIFA stelt dat de internationale kalender wel is goedgekeurd door vertegenwoordigers van alle continenten, inclusief Europa, na overleg met FIFPRO en de competities.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

4 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

4 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

5 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

5 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

8 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

8 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

8 uur geleden