Vakbond en competities dienen klacht in over FIFA om vele duels
BRUSSEL (ANP/RTR) - Spelersvakbond FIFPRO heeft samen met European Leagues, de organisator van de Europese competities, en La Liga een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen de FIFA om de te volle speelkalender. De partijen vinden dat de wereldvoetbalbond zijn machtspositie misbruikt.
De grote clubs in Europa maken zich zorgen over de impact van een uitdijende voetbalkalender, met vermoeide en geblesseerde spelers tot gevolg. "Het opleggen van beslissingen door de FIFA over de internationale kalender is een vorm van misbruik van dominantie en is in strijd met het recht van de Europese Unie", aldus de FIFPRO, European Leagues en La Liga in een verklaring. European Leagues is een vereniging die bestaat uit de Premier League, de Bundesliga, de Serie A en de Ligue 1. De Spaanse competitie La Liga maakt daar geen deel van uit.
Clubs en voetballers zijn vooral niet te spreken over de uitbreiding van het WK voetbal voor clubteams naar 32 deelnemers, dat bijna een maand duurt. La Liga-voorzitter Javier Tebas beschuldigt de FIFA ervan "alleen in eigen belang te handelen, zonder rekening te houden met de schade aan het hele voetbalecosysteem." Ook Richard Masters, voorzitter van de Premier League, vindt het genoeg. "Er is een omslagpunt bereikt. De feedback die we van spelers krijgen, is dat er te veel voetbal wordt gespeeld en dat er voortdurend wordt uitgebreid", zegt hij.
Eredivisie CV
De Eredivisie CV sluit zich bij de grote competities en de spelersvakbond aan. "In de statuten van de FIFA staat dat zij bij het ontwikkelen van speelkalenders vooraf moeten overleggen én dat ze daarbij rekening moeten houden met de belangen van de clubs en competities. Dat gebeurt nu allebei niet", reageert directeur Jan de Jong in een persbericht.
De FIFA stelt dat de internationale kalender wel is goedgekeurd door vertegenwoordigers van alle continenten, inclusief Europa, na overleg met FIFPRO en de competities.
Meer uit Voetbal
SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
18 uur geleden