Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken

Vakbond dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken. De bond eist dat Heineken voor maandag 17.00 uur akkoord gaat met eisen van werknemers voor een nieuwe cao, anders komen er acties.

Volgens FNV zijn stakingen nu "heel dichtbij gekomen". Vorige maand stelde de bond al uitonderhandeld te zijn met het bierconcern na "vruchteloze pogingen om een goede cao af te spreken" voor de circa 3700 werknemers in Den Bosch, Zoeterwoude, Wijlre, op Texel en op Schiphol.

FNV-bestuurder Nurettin Altundal zegt dat de werknemers er volgend jaar 7 procent salaris bij willen. Ook streven ze naar automatische prijscompensatie. Dan zouden hun lonen voortaan meestijgen met de prijzen van boodschappen en energie. Maar Heineken wil volgens Altundal niet meer bieden dan 5,5 procent loonsverhoging in twee jaar.

Heineken: biermarkt onder druk

"Veel en veel te weinig", vindt de vakbondsman. Hij wijst erop dat Heineken wel veel winst maakt. "Maar ze proberen de werknemers af te schepen met een schandalig lage loonsverhoging en verslechtering van verschillende regelingen. Daar gaan wij absoluut niet mee akkoord."

Heineken betreurt de stap van FNV. "Tweemaal hebben we het bod aangepast op onder andere loon, verlof en roosters, zonder tegenbeweging vanuit FNV. Wat ons betreft waren we nog volop in gesprek", reageert een woordvoerder. De brouwer roept alle cao-partners op om weer terug te keren naar de onderhandelingstafel. "We roepen op tot realiteitszin: de biermarkt staat onder druk, de kosten stijgen. Heineken betaalt gemiddeld 10 procent boven de markt, lonen zijn in vijf jaar met 23 procent verhoogd", somt de zegsman daarbij op.

Meer uit Financieel

Neerslag voorkomt verdere verslechtering voor Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De recente neerslag in het stroomgebied van de Rijn voorkomt een verdere verslechtering van de aan- en afvoer naar de haven van Rotterdam. Maar van een terugkeer naar een normalere situatie is nog geen sprake, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. "De waterstanden blijven op belangrijke delen van de Rijn te laag voor normale belading van binnenvaartschepen. Daardoor blijven de beperkingen voor het vervoer van en naar de Rotterdamse haven naar verwachting ook de komende periode merkbaar."

18 minuten geleden
Helft van banenreductie Volkswagen gebeurt in Duitsland

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De helft van alle banen die Volkswagen wil schrappen bij een nieuwe reorganisatie zal in Duitsland verloren gaan. Dat kondigde topman Oliver Blume van het Duitse autoconcern aan. Volgens de Volkswagen-baas zijn de ingrepen nodig, omdat de vaste kosten bij het bedrijf 30 procent hoger zijn dan bij concurrenten.

46 minuten geleden
Tech- en chipaandelen herstellen op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen. Vooral de tech- en chipbedrijven toonden herstel na de koersverliezen een dag eerder. Beleggers wachten in spanning op de resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia, die woensdag naar buiten komen. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld zijn een belangrijke test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

47 minuten geleden
Ryanair haalt hard uit naar kabinet om 'gefaald' luchtvaartbeleid

DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair haalt fel uit naar het kabinet-Jetten vanwege het "volledige falen" om iets te doen aan de "schadelijke" Nederlandse vliegtaks. De maatschappij zegt niet verder te willen groeien in Nederland zolang deze "nep-groene belasting" niet wordt afgeschaft.

2 uur geleden
Meer annuleringen bij langeafstandstreinen Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn had in de eerste helft van dit jaar vaker te maken met annuleringen van langeafstandstreinen. Volgens cijfers van het Duitse transportministerie was bij bijna 8 procent van de langeafstandsritten sprake van een gehele of gedeeltelijke annulering. Dat was nog 5 procent in dezelfde periode een jaar eerder.

2 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim failliet verklaard

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim is failliet verklaard door de rechtbank in Arnhem. Het bedrijf biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen geld terug te krijgen bij uitval van vluchten en vertragingen.

3 uur geleden
Onderzoek: stroomverbruik Chinese datacenters verviervoudigt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het stroomverbruik van Chinese datacenters zal naar verwachting tegen het einde van dit decennium verviervoudigen. Tegen die tijd zullen ze meer elektriciteit verbruiken dan Zuid-Korea momenteel in totaal doet, becijferde onderzoek- en adviesfirma Wood Mackenzie in een dinsdag verschenen rapport.

3 uur geleden