Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken

Vakbond dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken. De bond eist dat Heineken voor maandag 17.00 uur akkoord gaat met eisen van werknemers voor een nieuwe cao, anders komen er acties.

Volgens FNV zijn stakingen nu "heel dichtbij gekomen". Vorige maand stelde de bond al uitonderhandeld te zijn met het bierconcern na "vruchteloze pogingen om een goede cao af te spreken" voor de circa 3700 werknemers in Den Bosch, Zoeterwoude, Wijlre, op Texel en op Schiphol.

FNV-bestuurder Nurettin Altundal zegt dat de werknemers er volgend jaar 7 procent salaris bij willen. Ook streven ze naar automatische prijscompensatie. Dan zouden hun lonen voortaan meestijgen met de prijzen van boodschappen en energie. Maar Heineken wil volgens Altundal niet meer bieden dan 5,5 procent loonsverhoging in twee jaar.

Heineken: biermarkt onder druk

"Veel en veel te weinig", vindt de vakbondsman. Hij wijst erop dat Heineken wel veel winst maakt. "Maar ze proberen de werknemers af te schepen met een schandalig lage loonsverhoging en verslechtering van verschillende regelingen. Daar gaan wij absoluut niet mee akkoord."

Heineken betreurt de stap van FNV. "Tweemaal hebben we het bod aangepast op onder andere loon, verlof en roosters, zonder tegenbeweging vanuit FNV. Wat ons betreft waren we nog volop in gesprek", reageert een woordvoerder. De brouwer roept alle cao-partners op om weer terug te keren naar de onderhandelingstafel. "We roepen op tot realiteitszin: de biermarkt staat onder druk, de kosten stijgen. Heineken betaalt gemiddeld 10 procent boven de markt, lonen zijn in vijf jaar met 23 procent verhoogd", somt de zegsman daarbij op.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

9 minuten geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

5 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

6 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

6 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

6 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

6 uur geleden