Vakbond dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met stakingen bij bierbrouwer Heineken. De bond eist dat Heineken voor maandag 17.00 uur akkoord gaat met eisen van werknemers voor een nieuwe cao, anders komen er acties.
Volgens FNV zijn stakingen nu "heel dichtbij gekomen". Vorige maand stelde de bond al uitonderhandeld te zijn met het bierconcern na "vruchteloze pogingen om een goede cao af te spreken" voor de circa 3700 werknemers in Den Bosch, Zoeterwoude, Wijlre, op Texel en op Schiphol.
FNV-bestuurder Nurettin Altundal zegt dat de werknemers er volgend jaar 7 procent salaris bij willen. Ook streven ze naar automatische prijscompensatie. Dan zouden hun lonen voortaan meestijgen met de prijzen van boodschappen en energie. Maar Heineken wil volgens Altundal niet meer bieden dan 5,5 procent loonsverhoging in twee jaar.
Heineken: biermarkt onder druk
"Veel en veel te weinig", vindt de vakbondsman. Hij wijst erop dat Heineken wel veel winst maakt. "Maar ze proberen de werknemers af te schepen met een schandalig lage loonsverhoging en verslechtering van verschillende regelingen. Daar gaan wij absoluut niet mee akkoord."
Heineken betreurt de stap van FNV. "Tweemaal hebben we het bod aangepast op onder andere loon, verlof en roosters, zonder tegenbeweging vanuit FNV. Wat ons betreft waren we nog volop in gesprek", reageert een woordvoerder. De brouwer roept alle cao-partners op om weer terug te keren naar de onderhandelingstafel. "We roepen op tot realiteitszin: de biermarkt staat onder druk, de kosten stijgen. Heineken betaalt gemiddeld 10 procent boven de markt, lonen zijn in vijf jaar met 23 procent verhoogd", somt de zegsman daarbij op.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.
4 uur geleden