Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond dreigt met langere staking grondpersoneel Lufthansa

Vakbond dreigt met langere staking grondpersoneel Lufthansa

FRANKFURT (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kan nog langer gaan staken als niet wordt ingestemd met de eisen voor onder meer een forse loonsverhoging. Dat zegt vakbond Verdi. Grondpersoneel is sinds woensdagochtend begonnen met een staking van 27 uur, waardoor Lufthansa het overgrote deel van de vluchten heeft moeten annuleren.

De staking treft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn en Düsseldorf. Volgens Lufthansa worden ongeveer 100.000 reizigers geraakt door de actie. Op de website van Schiphol is te zien dat ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland zijn geannuleerd.

Verdi stelt dat de actiebereidheid onder grondwerkers erg hoog is en dat een duidelijk signaal wordt gegeven aan Lufthansa. "We kunnen langer doorgaan als je ons uitdaagt", zegt een onderhandelaar van de bond. Hij stelt dat Lufthansa het grondpersoneel niet respecteert door niet in te gaan op de eisen.

Lufthansa spreekt van een "bittere dag" voor zijn passagiers en zegt dat de escalatie door Verdi niet nodig is. De bond eist naast een forse loonsverhoging ook een premie van 3000 euro als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondwerkers van Lufthansa.

Meer uit Financieel

Supermarkten Albert Heijn hebben geen last van vriezerhack

ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.

40 minuten geleden
Binance-gebruikers halen miljarden weg bij cryptobeurs na aanval

LONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.

41 minuten geleden
Terugval in aantal hypotheekaanvragen, mogelijk door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.

1 uur geleden
VodafoneZiggo wil werknemers vaker op kantoor zien

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.

2 uur geleden
AEX opent fractie lager, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.

2 uur geleden
Vriezers bij Belgische zusterketen van Albert Heijn gehackt

ASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.

3 uur geleden
Meer meldingen malafide verkoop thuisbatterijen en warmtepompen

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.

3 uur geleden