Vakbond dreigt met langere staking grondpersoneel Lufthansa
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kan nog langer gaan staken als niet wordt ingestemd met de eisen voor onder meer een forse loonsverhoging. Dat zegt vakbond Verdi. Grondpersoneel is sinds woensdagochtend begonnen met een staking van 27 uur, waardoor Lufthansa het overgrote deel van de vluchten heeft moeten annuleren.
De staking treft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn en Düsseldorf. Volgens Lufthansa worden ongeveer 100.000 reizigers geraakt door de actie. Op de website van Schiphol is te zien dat ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland zijn geannuleerd.
Verdi stelt dat de actiebereidheid onder grondwerkers erg hoog is en dat een duidelijk signaal wordt gegeven aan Lufthansa. "We kunnen langer doorgaan als je ons uitdaagt", zegt een onderhandelaar van de bond. Hij stelt dat Lufthansa het grondpersoneel niet respecteert door niet in te gaan op de eisen.
Lufthansa spreekt van een "bittere dag" voor zijn passagiers en zegt dat de escalatie door Verdi niet nodig is. De bond eist naast een forse loonsverhoging ook een premie van 3000 euro als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondwerkers van Lufthansa.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
10 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
11 uur geleden