Vakbond dreigt met langere staking grondpersoneel Lufthansa
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kan nog langer gaan staken als niet wordt ingestemd met de eisen voor onder meer een forse loonsverhoging. Dat zegt vakbond Verdi. Grondpersoneel is sinds woensdagochtend begonnen met een staking van 27 uur, waardoor Lufthansa het overgrote deel van de vluchten heeft moeten annuleren.
De staking treft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn en Düsseldorf. Volgens Lufthansa worden ongeveer 100.000 reizigers geraakt door de actie. Op de website van Schiphol is te zien dat ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland zijn geannuleerd.
Verdi stelt dat de actiebereidheid onder grondwerkers erg hoog is en dat een duidelijk signaal wordt gegeven aan Lufthansa. "We kunnen langer doorgaan als je ons uitdaagt", zegt een onderhandelaar van de bond. Hij stelt dat Lufthansa het grondpersoneel niet respecteert door niet in te gaan op de eisen.
Lufthansa spreekt van een "bittere dag" voor zijn passagiers en zegt dat de escalatie door Verdi niet nodig is. De bond eist naast een forse loonsverhoging ook een premie van 3000 euro als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondwerkers van Lufthansa.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
8 uur geleden