Vakbond dreigt met langere staking grondpersoneel Lufthansa
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kan nog langer gaan staken als niet wordt ingestemd met de eisen voor onder meer een forse loonsverhoging. Dat zegt vakbond Verdi. Grondpersoneel is sinds woensdagochtend begonnen met een staking van 27 uur, waardoor Lufthansa het overgrote deel van de vluchten heeft moeten annuleren.
De staking treft de luchthavens van Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn en Düsseldorf. Volgens Lufthansa worden ongeveer 100.000 reizigers geraakt door de actie. Op de website van Schiphol is te zien dat ook vluchten van Lufthansa naar Duitsland zijn geannuleerd.
Verdi stelt dat de actiebereidheid onder grondwerkers erg hoog is en dat een duidelijk signaal wordt gegeven aan Lufthansa. "We kunnen langer doorgaan als je ons uitdaagt", zegt een onderhandelaar van de bond. Hij stelt dat Lufthansa het grondpersoneel niet respecteert door niet in te gaan op de eisen.
Lufthansa spreekt van een "bittere dag" voor zijn passagiers en zegt dat de escalatie door Verdi niet nodig is. De bond eist naast een forse loonsverhoging ook een premie van 3000 euro als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondwerkers van Lufthansa.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Taiwan heeft zijn uitspraken nog niet bevestigd.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
12 uur geleden