Vakbond De Unie: banenverlies de Volksbank groter dan verwacht
UTRECHT (ANP) - Het verlies van tot wel 750 arbeidsplaatsen bij de Volksbank is groter dan verwacht, zegt belangenbehartiger in de bankensector Harma Pethke van vakbond De Unie. Bovendien komt de bekendmaking van het banenverlies bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank, net voor de kerst. "Ik houd mijn hart vast", aldus Pethke.
Het banenverlies moet voor 1 juli volgend jaar worden afgerond en gedwongen ontslagen zijn niet uit te sluiten, aldus de Volksbank. De banenreductie is onderdeel van een vereenvoudiging van de organisatiestructuur. Bij de Volksbank werken ongeveer 4500 mensen.
"Het zijn wel heel veel mensen waar in een hele snelle periode afscheid van wordt genomen", zegt Pethke. "We wisten dat er wat aan zat te komen, maar dit is meer dan verwacht. Dat verbaast me." Ze stelt wel dat er goed contact is met de Volksbank over de reorganisatie, waarbij ook kantoren gesloten zullen worden.
Sociaal plan
Ook bij CNV kwam de reorganisatie niet als volkomen verrassing, maar volgens onderhandelaar André Kramer is de aankondiging toch heftig. "Het komt niet uit de lucht vallen, iedereen ziet dat er iets moet gebeuren bij de Volksbank. Maar dat maakt het niet minder ingrijpend. Voor een op de zes werknemers houdt het hier straks op en dat doet pijn", zegt hij.
Hij noemt het sociaal plan voor de getroffen medewerkers een lichtpunt. "Het sociaal plan loopt nog tot eind van dit jaar. Omdat de reorganisatie nu al is aangekondigd, kunnen de werknemers erop rekenen dat het sociaal plan van toepassing is. Er is dus gelukkig een goed vangnet."
Vakbondsbestuurder Marco Ouwehand van FNV spreekt van een "heftig bericht" voor de werknemers van de Volksbank en zegt dat banenverlies bij het bedrijf al in de lucht hing. Hij zegt verder dat er nog veel onduidelijkheid is over de reorganisatie, waaronder over welke locaties gesloten gaan worden en waar de banen komen te vervallen. Er ligt wel een goed sociaal plan, aldus Ouwehand.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
13 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
14 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
15 uur geleden