Vakbond De Unie: banenverlies de Volksbank groter dan verwacht
UTRECHT (ANP) - Het verlies van tot wel 750 arbeidsplaatsen bij de Volksbank is groter dan verwacht, zegt belangenbehartiger in de bankensector Harma Pethke van vakbond De Unie. Bovendien komt de bekendmaking van het banenverlies bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank, net voor de kerst. "Ik houd mijn hart vast", aldus Pethke.
Het banenverlies moet voor 1 juli volgend jaar worden afgerond en gedwongen ontslagen zijn niet uit te sluiten, aldus de Volksbank. De banenreductie is onderdeel van een vereenvoudiging van de organisatiestructuur. Bij de Volksbank werken ongeveer 4500 mensen.
"Het zijn wel heel veel mensen waar in een hele snelle periode afscheid van wordt genomen", zegt Pethke. "We wisten dat er wat aan zat te komen, maar dit is meer dan verwacht. Dat verbaast me." Ze stelt wel dat er goed contact is met de Volksbank over de reorganisatie, waarbij ook kantoren gesloten zullen worden.
Sociaal plan
Ook bij CNV kwam de reorganisatie niet als volkomen verrassing, maar volgens onderhandelaar André Kramer is de aankondiging toch heftig. "Het komt niet uit de lucht vallen, iedereen ziet dat er iets moet gebeuren bij de Volksbank. Maar dat maakt het niet minder ingrijpend. Voor een op de zes werknemers houdt het hier straks op en dat doet pijn", zegt hij.
Hij noemt het sociaal plan voor de getroffen medewerkers een lichtpunt. "Het sociaal plan loopt nog tot eind van dit jaar. Omdat de reorganisatie nu al is aangekondigd, kunnen de werknemers erop rekenen dat het sociaal plan van toepassing is. Er is dus gelukkig een goed vangnet."
Vakbondsbestuurder Marco Ouwehand van FNV spreekt van een "heftig bericht" voor de werknemers van de Volksbank en zegt dat banenverlies bij het bedrijf al in de lucht hing. Hij zegt verder dat er nog veel onduidelijkheid is over de reorganisatie, waaronder over welke locaties gesloten gaan worden en waar de banen komen te vervallen. Er ligt wel een goed sociaal plan, aldus Ouwehand.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
6 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
12 uur geleden