Vakbond De Unie: banenverlies de Volksbank groter dan verwacht
UTRECHT (ANP) - Het verlies van tot wel 750 arbeidsplaatsen bij de Volksbank is groter dan verwacht, zegt belangenbehartiger in de bankensector Harma Pethke van vakbond De Unie. Bovendien komt de bekendmaking van het banenverlies bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank, net voor de kerst. "Ik houd mijn hart vast", aldus Pethke.
Het banenverlies moet voor 1 juli volgend jaar worden afgerond en gedwongen ontslagen zijn niet uit te sluiten, aldus de Volksbank. De banenreductie is onderdeel van een vereenvoudiging van de organisatiestructuur. Bij de Volksbank werken ongeveer 4500 mensen.
"Het zijn wel heel veel mensen waar in een hele snelle periode afscheid van wordt genomen", zegt Pethke. "We wisten dat er wat aan zat te komen, maar dit is meer dan verwacht. Dat verbaast me." Ze stelt wel dat er goed contact is met de Volksbank over de reorganisatie, waarbij ook kantoren gesloten zullen worden.
Sociaal plan
Ook bij CNV kwam de reorganisatie niet als volkomen verrassing, maar volgens onderhandelaar André Kramer is de aankondiging toch heftig. "Het komt niet uit de lucht vallen, iedereen ziet dat er iets moet gebeuren bij de Volksbank. Maar dat maakt het niet minder ingrijpend. Voor een op de zes werknemers houdt het hier straks op en dat doet pijn", zegt hij.
Hij noemt het sociaal plan voor de getroffen medewerkers een lichtpunt. "Het sociaal plan loopt nog tot eind van dit jaar. Omdat de reorganisatie nu al is aangekondigd, kunnen de werknemers erop rekenen dat het sociaal plan van toepassing is. Er is dus gelukkig een goed vangnet."
Vakbondsbestuurder Marco Ouwehand van FNV spreekt van een "heftig bericht" voor de werknemers van de Volksbank en zegt dat banenverlies bij het bedrijf al in de lucht hing. Hij zegt verder dat er nog veel onduidelijkheid is over de reorganisatie, waaronder over welke locaties gesloten gaan worden en waar de banen komen te vervallen. Er ligt wel een goed sociaal plan, aldus Ouwehand.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de Nederlandse tak van modehuis Louis Vuitton een boete van 500.000 euro opgelegd voor overtredingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. Louis Vuitton BV kwam als verdachte in beeld in een lopende witwaszaak van het Landelijk Parket.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie grote internationale koffie- en cacaobedrijven gaan bepaalde duurzaamheidsclaims aanpassen die in de ogen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) onduidelijk en vaag zijn. Het gaat om Nestlé, Milka- en Toblerone-maker Mondelēz en Douwe Egberts-producent JDE Peet's.
2 uur geleden