Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond De Unie: banenverlies de Volksbank groter dan verwacht

Vakbond De Unie: banenverlies de Volksbank groter dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het verlies van tot wel 750 arbeidsplaatsen bij de Volksbank is groter dan verwacht, zegt belangenbehartiger in de bankensector Harma Pethke van vakbond De Unie. Bovendien komt de bekendmaking van het banenverlies bij het moederbedrijf van SNS, ASN, BLG Wonen en RegioBank, net voor de kerst. "Ik houd mijn hart vast", aldus Pethke.

Het banenverlies moet voor 1 juli volgend jaar worden afgerond en gedwongen ontslagen zijn niet uit te sluiten, aldus de Volksbank. De banenreductie is onderdeel van een vereenvoudiging van de organisatiestructuur. Bij de Volksbank werken ongeveer 4500 mensen.

"Het zijn wel heel veel mensen waar in een hele snelle periode afscheid van wordt genomen", zegt Pethke. "We wisten dat er wat aan zat te komen, maar dit is meer dan verwacht. Dat verbaast me." Ze stelt wel dat er goed contact is met de Volksbank over de reorganisatie, waarbij ook kantoren gesloten zullen worden.

Sociaal plan

Ook bij CNV kwam de reorganisatie niet als volkomen verrassing, maar volgens onderhandelaar André Kramer is de aankondiging toch heftig. "Het komt niet uit de lucht vallen, iedereen ziet dat er iets moet gebeuren bij de Volksbank. Maar dat maakt het niet minder ingrijpend. Voor een op de zes werknemers houdt het hier straks op en dat doet pijn", zegt hij.

Hij noemt het sociaal plan voor de getroffen medewerkers een lichtpunt. "Het sociaal plan loopt nog tot eind van dit jaar. Omdat de reorganisatie nu al is aangekondigd, kunnen de werknemers erop rekenen dat het sociaal plan van toepassing is. Er is dus gelukkig een goed vangnet."

Vakbondsbestuurder Marco Ouwehand van FNV spreekt van een "heftig bericht" voor de werknemers van de Volksbank en zegt dat banenverlies bij het bedrijf al in de lucht hing. Hij zegt verder dat er nog veel onduidelijkheid is over de reorganisatie, waaronder over welke locaties gesloten gaan worden en waar de banen komen te vervallen. Er ligt wel een goed sociaal plan, aldus Ouwehand.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

47 minuten geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

2 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

2 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

3 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

5 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

6 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

6 uur geleden