Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond CNV wil 'hand reiken' aan tegenstanders

Vakbond CNV wil 'hand reiken' aan tegenstanders

UTRECHT (ANP) - CNV wil zich meer op verbinding richten in plaats van conflicten. De op een na grootste vakbond van Nederland denkt dat dit helpt grote problemen op te lossen in tijden van maatschappelijke polarisatie.

"Steeds meer zien wij groepen in de samenleving en in de politiek tegenover elkaar staan. De kern van ons gedachtegoed is dat wij de hand reiken, ook aan onze tegenstanders", meldt CNV. Voorzitter Piet Fortuin voegt daaraan toe dat "het geen zin heeft om met de ruggen tegenover elkaar te staan".

"Wij hebben een maatschappelijke taak en wij willen meer coalities aangaan. Dat kan met de politiek en werkgevers", zegt hij. "Bij maatschappelijke vraagstukken moeten we ook aan minder voor de hand liggende coalitiepartners denken, zoals milieuorganisaties of boerenorganisaties."

Fusie

Fortuin doet de uitspraken op een moment dat de Nederlandse arbeidsmarkt krap is, wat de onderhandelingspositie van werkenden in principe sterker maakt. "Maar de vraag is of je alles vanuit een onderhandelingspositie moet overwegen. Als er een krappe arbeidsmarkt is, hoe ga je dat dan gezamenlijk oplossen? Je moet buiten je eigen kaders denken", zegt hij.

De bond lijkt hiermee af te wijken van de grootste vakbond van Nederland, FNV. Die zoekt geregeld de confrontatie met werkgevers en benadrukt vaak de hoge winsten bij bedrijven waar een cao-conflict speelt. In uiterste gevallen zal ook CNV stakingen organiseren om voor werkenden op te komen, benadrukt de vakbond. "FNV is een partner waar we veel mee samenwerken, maar dat willen we ook met anderen."

CNV meldde deze koers ter ere van de fusie van de vier afzonderlijke vakbewegingen waaruit de bond bestond. CNV Vakcentrale, CNV Vakmensen, CNV Connectief en CNV Jongeren worden samen één CNV.

Meer uit Financieel

KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

55 minuten geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

3 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

3 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

4 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

5 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

5 uur geleden