Vakbond CNV wil extra maatregelen kabinet vanwege hoge inflatie
UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet volgens vakbond CNV nu "alles op alles zetten" om de koopkracht van Nederlanders op peil te houden. Zonder ingrijpende maatregelen dreigen grote groepen mensen niet meer rond te kunnen komen, waarschuwt CNV-voorzitter Piet Fortuin naar aanleiding van de nieuwe inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Vrijdagochtend bleek dat de prijzen in Nederland sinds de uitbraak van de oorlog in Oekraïne extreem hard zijn gestegen. De inflatie is vorige maand volgens de Europese berekeningsmethode opgelopen tot bijna 12 procent.
"Steeds meer leden trekken dagelijks bij ons aan de bel vanwege de stijgende prijzen. Met 12 procent inflatie komen nu ook de middengroepen in de problemen", geeft Fortuin aan. Hij wil daarom dat het kabinet "nog een paar stappen verder" gaat met maatregelen.
Kilometervergoeding
De vakbondsvoorzitter oppert dat de onbelaste kilometervergoeding omhoog zou kunnen naar 23 cent, in plaats van de huidige 19 cent. "Dit is een wijziging die makkelijk is door te voeren. Steeds meer mensen komen in de problemen door de hoge reiskosten, vooral nu er minder wordt thuisgewerkt."
Vrijdag is juist een accijnsverlaging ingegaan waardoor automobilisten voorlopig goedkoper uit zijn aan de pomp. Deze ingreep was al onderdeel van een breder pakket aan maatregelen om de gewone Nederlander wat tegemoet te komen, nu de prijzen zo flink zijn opgelopen. Het is bijvoorbeeld ook de bedoeling dat de energierekening wordt gedrukt door een tijdelijke verlaging van de btw op energie per 1 juli.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
4 minuten geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
5 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
2 uur geleden