Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond CNV wil extra AOW-bonus voor langer doorwerken

Vakbond CNV wil extra AOW-bonus voor langer doorwerken

DEN HAAG (ANP) - Honderdduizend gepensioneerden moeten begin 2028 een extra bonus van drie maanden AOW krijgen bij ingang van hun AOW-datum. Hiervoor pleit CNV nu de AOW-leeftijd per 1 januari 2028 omhooggaat naar 67 jaar en drie maanden. Volgens de vakbond is die verhoging onterecht, aangezien de levensverwachting is gedaald.

CNV pleitte voor een bevriezing van de AOW-leeftijd naar 67 jaar per 1 januari 2028, maar het kabinet gaf geen gehoor aan die oproep. Als compensatie voor drie maanden langer doorwerken is een extra uitkering bij ingang van de AOW-leeftijd voor AOW-gerechtigden vanaf 2028 "zeer redelijk en rechtvaardig", zegt Patrick Fey, vicevoorzitter CNV en pensioenonderhandelaar. De AOW-bonus geldt volgens Fey alleen voor de lage- en middeninkomens, omdat zij minder financiƫle mogelijkheden hebben om hun pensioen naar voren te halen.

Volgens CNV kampt 42 procent van de leden met gezondheidsklachten en is 10 procent langdurig ziek als gevolg van de zwaarte van hun werk. Daarnaast vindt 62 procent van de CNV-leden dat ze een zwaar beroep hebben en maakt 87 procent zich zorgen over de stijgende AOW-leeftijd.

Goed haalbaar

Drie maanden langer doorwerken is volgens Fey voor tienduizenden werkenden moeilijk op te brengen. De nieuwe vroegpensioenregeling is namelijk niet voor iedereen toegankelijk en een groot deel van de beroepen wordt niet gedefinieerd als zwaar. "De meesten moeten doorwerken tot de AOW-leeftijd. Dan kan drie maanden veel verschil maken", aldus Fey.

Ook uitvoeringstechnisch en financieel lijkt de bonus volgens CNV goed haalbaar. De oversterfte levert de overheid volgens de vakbond namelijk 5 miljard euro op.

Meer uit Financieel

Wientjes stapt uit overleggroep voor alternatieve CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de zogenoemde CO2-overlegtafel, Bernard Wientjes, is deze week opgestapt. Dit bevestigt een woordvoerder van demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) na berichtgeving door onder andere het FD.

8 uur geleden
Zuid-Korea verwacht meer handelsafspraken met VS voor begin top

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea verwacht dat de kans groter is geworden dat het land meer handelsafspraken met de Verenigde Staten kan maken tegen de tijd dat de APEC-top in Zuid-Korea eind deze maand begint. Dit heeft de belangrijkste beleidsadviseur van het Aziatische land zondag gezegd.

11 uur geleden
Bedrijven Bangladesh vrezen miljoenenschade na brand luchthaven

DHAKA (ANP/AFP) - Handelaren in Bangladesh vrezen flinke financiƫle schade te lijden door de brand op de Hazrat Shahjalal-luchthaven in hoofdstad Dhaka. Het bedrijfsleven heeft gewaarschuwd dat de directe schade en de gevolgen voor de handel kunnen oplopen tot miljoenen dollars.

12 uur geleden
Nieuwe topvrouw DB wil kwakkelende spoorbedrijf flink hervormen

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe topvrouw van Deutsche Bahn (DB) wil het kwakkelende spoorbedrijf volledig hervormen en de kwaliteit flink verbeteren. Evelyn Palla, die het staatsbedrijf sinds 1 oktober leidt nadat de Duitse regering de vorige topman in augustus ontsloeg, wil onder meer bezuinigingen doorvoeren op het hoofdkantoor en de bureaucratie verminderen.

14 uur geleden
Klimaat blijft belangrijk voor Wereldbank ondanks opstelling VS

WASHINGTON (ANP) - Het klimaat blijft een belangrijk thema voor de Wereldbank, ook nu de Verenigde Staten eisen dat de bank terugkeert naar zijn kerntaak van armoedebestrijding. Dat heeft Wereldbank-bestuurder Axel van Trotsenburg, Nederlander en de op een na hoogste man bij de bank, gezegd tegen het ANP. Volgens hem staan de woorden 'livable planet' niet voor niets in grote letters op de muur bij de ingang van het hoofdkantoor in Washington.

15 uur geleden
Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

1 dag geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

1 dag geleden