Vakbond CNV: versoepelingen komen geen dag te vroeg
UTRECHT (ANP) - De door het kabinet aangekondigde versoepelingen van de coronamaatregelen komen geen dag te vroeg. Dat zegt vakbond CNV in een eerste reactie. Te veel bedrijven in de horeca en detailhandel staan volgens de bond momenteel op omvallen na maanden van sluiting, wat veel mensen hun baan dreigt te kosten.
CNV pleit er wel voor dat kabinet prioriteit geeft aan het structureel en verantwoord openen van de hele samenleving, waaronder dus alle horeca en detailhandel. Fieldlabs-experimenten zijn niet het juiste middel op weg naar vrijheid, vindt de bond. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin zijn er met de met de Fieldlabs "astronomische bedragen" gemoeid. Dat geld zou het kabinet volgens hem beter kunnen inzetten voor een verantwoorde opening van horeca en winkels. "Desnoods door bezoekers van winkels en kroegen meer gratis testen aan te bieden."
Een structurele opening zou ook de werkgelegenheid ten goede komen: in de horeca werken ongeveer een half miljoen mensen, in de detailhandel 800.000. "Deze groep moet zo snel mogelijk weer aan het werk. Het is voor deze werkenden niet te verkopen dat hun winkel of kroeg al maanden dicht is, maar er wel ineens een grootschalig evenement met tienduizenden bezoekers voor de deur plaatsvindt", aldus Fortuin.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiële ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
2 uur geleden