Vakbond CNV blij met afschaffen thuiswerkadvies
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is blij dat het kabinet heeft besloten om het thuiswerkadvies te laten vervallen. "Nu de grootste dreiging van de crisis voorbij is, is het logisch dat het kabinet de laatste maatregelen loslaat", vindt bondsvoorzitter Piet Fortuin. "Veel werkenden snakken weer naar het kantoorleven."
Dat het thuiswerkadvies niet meer geldt, betekent voor CNV niet dat iedereen weer voltijds op kantoor zou moeten werken. De vakbond roept werkgevers op ruimhartig te zijn met de mogelijkheid tot thuiswerken omdat 90 procent van de mensen die dat nu doet in elk geval een deel van de tijd thuis wil blijven werken. "Hybride werken heeft voor de meerderheid de grote voorkeur. Goed als werkgevers dit faciliteren. Het komt de productiviteit ten goede."
Ook roept CNV werkgevers op om rekening te houden met kwetsbaar personeel. "Wie zich zorgen maakt om de gezondheid, moet kunnen rekenen op een veilige werkvloer."
Ook het verdwijnen van de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer kan de goedkeuring van het CNV wegdragen. Een enquête van CNV onder personeel in de sector gaf aan dat het merendeel van die verplichting af wilde. "Het is lastig meer uit te leggen en te handhaven."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
5 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
6 uur geleden