Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond CNV blij met afschaffen thuiswerkadvies

Vakbond CNV blij met afschaffen thuiswerkadvies

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is blij dat het kabinet heeft besloten om het thuiswerkadvies te laten vervallen. "Nu de grootste dreiging van de crisis voorbij is, is het logisch dat het kabinet de laatste maatregelen loslaat", vindt bondsvoorzitter Piet Fortuin. "Veel werkenden snakken weer naar het kantoorleven."

Dat het thuiswerkadvies niet meer geldt, betekent voor CNV niet dat iedereen weer voltijds op kantoor zou moeten werken. De vakbond roept werkgevers op ruimhartig te zijn met de mogelijkheid tot thuiswerken omdat 90 procent van de mensen die dat nu doet in elk geval een deel van de tijd thuis wil blijven werken. "Hybride werken heeft voor de meerderheid de grote voorkeur. Goed als werkgevers dit faciliteren. Het komt de productiviteit ten goede."

Ook roept CNV werkgevers op om rekening te houden met kwetsbaar personeel. "Wie zich zorgen maakt om de gezondheid, moet kunnen rekenen op een veilige werkvloer."

Ook het verdwijnen van de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer kan de goedkeuring van het CNV wegdragen. Een enquête van CNV onder personeel in de sector gaf aan dat het merendeel van die verplichting af wilde. "Het is lastig meer uit te leggen en te handhaven."

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

5 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

6 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

8 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

13 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

15 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

19 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden