Vakbond CNV blij met afschaffen thuiswerkadvies
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is blij dat het kabinet heeft besloten om het thuiswerkadvies te laten vervallen. "Nu de grootste dreiging van de crisis voorbij is, is het logisch dat het kabinet de laatste maatregelen loslaat", vindt bondsvoorzitter Piet Fortuin. "Veel werkenden snakken weer naar het kantoorleven."
Dat het thuiswerkadvies niet meer geldt, betekent voor CNV niet dat iedereen weer voltijds op kantoor zou moeten werken. De vakbond roept werkgevers op ruimhartig te zijn met de mogelijkheid tot thuiswerken omdat 90 procent van de mensen die dat nu doet in elk geval een deel van de tijd thuis wil blijven werken. "Hybride werken heeft voor de meerderheid de grote voorkeur. Goed als werkgevers dit faciliteren. Het komt de productiviteit ten goede."
Ook roept CNV werkgevers op om rekening te houden met kwetsbaar personeel. "Wie zich zorgen maakt om de gezondheid, moet kunnen rekenen op een veilige werkvloer."
Ook het verdwijnen van de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer kan de goedkeuring van het CNV wegdragen. Een enquête van CNV onder personeel in de sector gaf aan dat het merendeel van die verplichting af wilde. "Het is lastig meer uit te leggen en te handhaven."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
3 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
8 uur geleden