Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond cabinepersoneel vreest agressie door mondkapjesplicht

Vakbond cabinepersoneel vreest agressie door mondkapjesplicht

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond voor cabinepersoneel VNC vreest dat er meer incidenten in vliegtuigen komen doordat de mondkapjesplicht gehandhaafd blijft. "Dat ging al omhoog tijdens de coronacrisis. En nu het straks nergens meer verplicht is, kun je verwachten dat het aantal incidenten verder stijgt", aldus bondsvoorzitter Chris van Elswijk. Hij wijst erop dat mondkapjes inmiddels alcohol voorbij is als belangrijkste oorzaak van incidenten met agressieve passagiers.

VNC staat dus niet achter de verplichting, maar "het zou mooi zijn als het net als in het openbaar vervoer een advies wordt". Dat geeft mensen die echt geen mondkapje willen dragen de ruimte om het af te laten. Een lobby in Den Haag leverde volgens Van Elswijk niets op.

Ook onder de achterban van de VNC is er geen eenduidige mening over de mondkapjes, weet de bondsvoorzitter. "Net als in heel Nederland hebben wij leden die wel gevaccineerd zijn en niet gevaccineerd zijn en mensen die voor en tegen mondkapjes zijn", aldus Van Elswijk. "Sommige van onze leden zijn wellicht mantelzorger en willen een mondkapje dragen, anderen krijgen het benauwd van mondkapjes en willen dat ding liefst zo snel mogelijk af."

Meer uit Binnenland

Wapenstokproef NS in Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch

UTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.

15 minuten geleden
Persoon naar ziekenhuis na brand in Amsterdamse Rivierenbuurt

AMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.

3 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

7 uur geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

9 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

17 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

17 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

17 uur geleden