Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond cabinepersoneel vreest agressie door mondkapjesplicht

Vakbond cabinepersoneel vreest agressie door mondkapjesplicht

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond voor cabinepersoneel VNC vreest dat er meer incidenten in vliegtuigen komen doordat de mondkapjesplicht gehandhaafd blijft. "Dat ging al omhoog tijdens de coronacrisis. En nu het straks nergens meer verplicht is, kun je verwachten dat het aantal incidenten verder stijgt", aldus bondsvoorzitter Chris van Elswijk. Hij wijst erop dat mondkapjes inmiddels alcohol voorbij is als belangrijkste oorzaak van incidenten met agressieve passagiers.

VNC staat dus niet achter de verplichting, maar "het zou mooi zijn als het net als in het openbaar vervoer een advies wordt". Dat geeft mensen die echt geen mondkapje willen dragen de ruimte om het af te laten. Een lobby in Den Haag leverde volgens Van Elswijk niets op.

Ook onder de achterban van de VNC is er geen eenduidige mening over de mondkapjes, weet de bondsvoorzitter. "Net als in heel Nederland hebben wij leden die wel gevaccineerd zijn en niet gevaccineerd zijn en mensen die voor en tegen mondkapjes zijn", aldus Van Elswijk. "Sommige van onze leden zijn wellicht mantelzorger en willen een mondkapje dragen, anderen krijgen het benauwd van mondkapjes en willen dat ding liefst zo snel mogelijk af."

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

1 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

2 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

2 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

7 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

7 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

8 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

9 uur geleden