Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond boos over crisisingreep lampenfabrikant Signify

Vakbond boos over crisisingreep lampenfabrikant Signify

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsfabrikant Signify probeert de cao van zijn werknemers open te breken vanwege de coronacrisis, maar heeft vakbonden daarbij gepasseerd. Dat stelt vakbond CNV, nadat Signify de uitbetaling van een prestatiebeloning wilde verschuiven.

Signify heeft werknemers om een loyaliteitsbijdrage gevraagd waarbij ze, onbetaald, 20 procent minder zouden werken. Daarnaast wil de voormalige lampendivisie van Philips een prestatie-afhankelijke loonsverhoging uitstellen van 1 april naar 1 oktober. De multinational laat weten dat die ingrepen voor werknemers wereldwijd gelden.

CNV vindt het niet kunnen dat de vakbonden daar niet eerst over gehoord zijn, zegt vakbondsbestuurder Arjan Huizinga. Daarnaast eist de bond meer openheid van zaken over de financiële staat van het bedrijf. Volgens Huizinga is het nu niet duidelijk of de offers die van werknemers worden gevraagd wel genoeg zijn om Signify door de coronacrisis heen te loodsen. Anderzijds zou Signify bij een omzetverlies van meer dan 20 procent aanspraak kunnen maken op noodmaatregelen van de overheid voor werkbehoud, betoogt de bond.

Signify laat in een reactie weten dat de ingrepen bedoeld zijn voor werkbehoud. "We doen dit om ervoor te zorgen dat we nog steeds de financiële middelen hebben om gaande te blijven", aldus een woordvoerder. Hij wijst er ook op dat hogere leidinggevenden en de raad van commissarissen 20 procent van hun loon inleveren.

Meer uit Financieel

FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

1 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

12 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

13 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

15 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

16 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

17 uur geleden