Vakbond boos over crisisingreep lampenfabrikant Signify
EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsfabrikant Signify probeert de cao van zijn werknemers open te breken vanwege de coronacrisis, maar heeft vakbonden daarbij gepasseerd. Dat stelt vakbond CNV, nadat Signify de uitbetaling van een prestatiebeloning wilde verschuiven.
Signify heeft werknemers om een loyaliteitsbijdrage gevraagd waarbij ze, onbetaald, 20 procent minder zouden werken. Daarnaast wil de voormalige lampendivisie van Philips een prestatie-afhankelijke loonsverhoging uitstellen van 1 april naar 1 oktober. De multinational laat weten dat die ingrepen voor werknemers wereldwijd gelden.
CNV vindt het niet kunnen dat de vakbonden daar niet eerst over gehoord zijn, zegt vakbondsbestuurder Arjan Huizinga. Daarnaast eist de bond meer openheid van zaken over de financiële staat van het bedrijf. Volgens Huizinga is het nu niet duidelijk of de offers die van werknemers worden gevraagd wel genoeg zijn om Signify door de coronacrisis heen te loodsen. Anderzijds zou Signify bij een omzetverlies van meer dan 20 procent aanspraak kunnen maken op noodmaatregelen van de overheid voor werkbehoud, betoogt de bond.
Signify laat in een reactie weten dat de ingrepen bedoeld zijn voor werkbehoud. "We doen dit om ervoor te zorgen dat we nog steeds de financiële middelen hebben om gaande te blijven", aldus een woordvoerder. Hij wijst er ook op dat hogere leidinggevenden en de raad van commissarissen 20 procent van hun loon inleveren.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
9 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
9 uur geleden