Vakbond bezorgd over 'ongebreidelde dataverzameling' overheid
UTRECHT (ANP) - De FNV zegt zich grote zorgen te maken over de "ongebreidelde en onterechte dataverzameling" vanuit de overheid. De vakbond reageert daarmee op het jaarverslag van de Autoriteit Persoonsgegevens, waarin AP-voorzitter Aleid Wolfsen felle kritiek uit op het gebruik van "ondoordachte algoritmes" en de "datahonger" bij de overheid.
"Er melden zich nu al met regelmaat uitkeringsgerechtigden en klokkenluiders bij ons met misstanden die ontstaan zijn door de doorgeslagen jacht op fraudeurs", zegt FNV-voorzitter Kitty Jong. "Vaak op basis van foutieve data. De lat rond dataverzameling moet niet steeds lager maar veel hoger dan hij nu is."
De vakbond zegt zich ook zorgen te maken over de Wet gegevensverwerking door samenwerkingsverbanden, die regelt dat overheden, instanties en bedrijven persoonsgegevens met elkaar kunnen delen. Privacyvoorvechters spraken van de 'Big Brother'-wet. Volgens Jong zet die wet "alle sluizen open voor nog meer ongebreidelde en onterechte dataverzameling" en ligt "een volgend privacydrama" op de loer.
Meer uit Binnenland
RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.
5 uur geleden