Vakbond bezorgd over 'ongebreidelde dataverzameling' overheid
UTRECHT (ANP) - De FNV zegt zich grote zorgen te maken over de "ongebreidelde en onterechte dataverzameling" vanuit de overheid. De vakbond reageert daarmee op het jaarverslag van de Autoriteit Persoonsgegevens, waarin AP-voorzitter Aleid Wolfsen felle kritiek uit op het gebruik van "ondoordachte algoritmes" en de "datahonger" bij de overheid.
"Er melden zich nu al met regelmaat uitkeringsgerechtigden en klokkenluiders bij ons met misstanden die ontstaan zijn door de doorgeslagen jacht op fraudeurs", zegt FNV-voorzitter Kitty Jong. "Vaak op basis van foutieve data. De lat rond dataverzameling moet niet steeds lager maar veel hoger dan hij nu is."
De vakbond zegt zich ook zorgen te maken over de Wet gegevensverwerking door samenwerkingsverbanden, die regelt dat overheden, instanties en bedrijven persoonsgegevens met elkaar kunnen delen. Privacyvoorvechters spraken van de 'Big Brother'-wet. Volgens Jong zet die wet "alle sluizen open voor nog meer ongebreidelde en onterechte dataverzameling" en ligt "een volgend privacydrama" op de loer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
7 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
10 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
11 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
11 uur geleden