Vakbond AVV spant opnieuw rechtszaak aan tegen Transavia
LEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV is opnieuw een rechtszaak begonnen tegen Transavia. De bond vindt dat Transavia in zijn cao een enorm voordeel geeft aan leden van de concurrerende vakbond VNV. Volgens AVV maakt Transavia hiermee verboden onderscheid tussen de twee bonden.
Het gaat om een regeling bij brevetverlies, die volgens AVV meer uitkeert aan vliegers die VNV-lid zijn dan aan anderen. "Wij hebben dit verboden onderscheid al een jaar geleden bij Transavia aangekaart", zegt AVV-voorzitter Martin Pikaart. "Transavia heeft toen aangegeven de regeling te zullen herzien en tijd gevraagd om dat te regelen. Eind 2024 waren ze klaar en bleek dat ze de regeling hetzelfde lieten."
Het is niet voor het eerst dat AVV een rechtszaak aanspant tegen Transavia. Afgelopen zomer eiste de bond al toegelaten te worden tot lopende cao-onderhandelingen. Maar die vordering werd afgewezen door de rechter in Haarlem omdat er al een principeakkoord was bereikt tussen Transavia en VNV. Ook betwijfelde de rechter toen of de bond "een voldoende representatieve vakbond" was. AVV vertegenwoordigt naar eigen zeggen zo'n 20 procent van de Transavia-piloten. De achterban van VNV ligt volgens die bond op ruim 90 procent.
Transavia laat weten een dagvaarding voor een bodemprocedure te hebben ontvangen. "Die gaan we bestuderen", is alles wat een woordvoerder erover wil zeggen.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden