Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantieverkeer zorgt voor drukte op Nederlandse wegen

Vakantieverkeer zorgt voor drukte op Nederlandse wegen

DEN HAAG (ANP) - De wegen in Nederland worden steeds drukker met vakantieverkeer, met name uit Duitsland. Er staat bijna 300 kilometer file in het hele land, onder meer op de A12 bij Arnhem en de A73 ten zuiden van Nijmegen, meldde de ANWB vrijdag rond 13.15 uur.

"Je kunt echt merken dat het druk is", zegt een woordvoerder van de ANWB. "Zeker voor een vrijdag op dit tijdstip." Op de A12 bij Arnhem is de file landinwaarts zo'n 15 kilometer lang. Op de A73 is de vertraging een half uur.

Er staan "hier en daar" ook files vanuit België ons land in, zegt de woordvoerder. De drukte Nederland uit begint volgens hem "een beetje op gang te komen".

Vrijdagochtend begonnen de wegen in Nederland al langzaam voller te lopen met vakantieverkeer. Donderdag zorgde de start van het paasweekend en het slechte weer voor de drukste avondspits van het jaar.

Meer uit Binnenland

Digitaal 'masker' van criminelen uit de lucht gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.

15 minuten geleden
Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden

DEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.

49 minuten geleden
Organisatie flotilla: Nederlanders vliegen naar Istanbul

ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.

1 uur geleden
Stadskanaal: opvang asielzoekers was voor één nacht

STADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.

1 uur geleden
Bijna tachtig plekken vrijgekomen in asielopvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.

1 uur geleden
Rode Kruis blijft paraat bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

3 uur geleden