Vakantieverkeer zorgt voor drukte op Nederlandse wegen
DEN HAAG (ANP) - De wegen in Nederland worden steeds drukker met vakantieverkeer, met name uit Duitsland. Er staat bijna 300 kilometer file in het hele land, onder meer op de A12 bij Arnhem en de A73 ten zuiden van Nijmegen, meldde de ANWB vrijdag rond 13.15 uur.
"Je kunt echt merken dat het druk is", zegt een woordvoerder van de ANWB. "Zeker voor een vrijdag op dit tijdstip." Op de A12 bij Arnhem is de file landinwaarts zo'n 15 kilometer lang. Op de A73 is de vertraging een half uur.
Er staan "hier en daar" ook files vanuit België ons land in, zegt de woordvoerder. De drukte Nederland uit begint volgens hem "een beetje op gang te komen".
Vrijdagochtend begonnen de wegen in Nederland al langzaam voller te lopen met vakantieverkeer. Donderdag zorgde de start van het paasweekend en het slechte weer voor de drukste avondspits van het jaar.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK voetbal is in de nacht van donderdag op vrijdag door zo'n 1,6 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waarbij vijf auto's zijn uitgebrand. Een deel van het complex met 159 woningen boven de parkeergarage is ontruimd. Ongeveer 150 mensen zijn even elders opgevangen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook op melk- en sapflessen moet volgens het kabinet statiegeld komen. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) werkt aan een voorstel om de statiegeldplicht uit te breiden naar alle plastic flessen tot en met 3 liter, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Een voorwaarde is dat er maatregelen komen om problemen met hygiëne te voorkomen, vooral bij de zuivelflessen.
13 uur geleden