Vakantieverkeer leidt tot drukte op Europese snelwegen
DEN HAAG (ANP) - Op Europese snelwegen is het zaterdag zoals verwacht druk door vakantieverkeer, ziet ANWB Verkeersinformatie. Rond 14.30 uur lijkt het hoogtepunt voorbij, laat een medewerker weten, maar heeft verkeer op veel plekken nog altijd te maken met vertraging.
Op de bekende Route du Soleil in Frankrijk hebben weggebruikers bijvoorbeeld nog steeds "dik een uur" vertraging op de A6 en A7, zegt de medewerker. Onder meer op de snelweg van Lyon naar Orange staat het verkeer vast.
Meer naar het westen, op de A10 bij Poitiers, leidt een ongeluk tot extra vertraging boven op de vakantiedrukte. Verkeer richting het zuiden moet daar rekening houden met zo'n anderhalf uur extra reistijd.
Wegwerkzaamheden Duitsland
Bij de Gotthardtunnel in Zwitserland in de richting van Italië is de wachttijd rond 14.30 uur opgelopen tot zo'n twee uur. De andere kant op staan automobilisten een klein uur in de file. Ook bij de Karawankentunnel in Oostenrijk richting Slovenië is het druk, met een klein uur vertraging.
In Duitsland is sprake van vakantiedrukte richting Oostenrijk op de A8, aldus de ANWB. "In heel Duitsland heb je nu ook nog de 'baustellen" ruim 1200 wegwerkzaamheden", zegt een medewerker. "Dus je krijgt daar altijd wel met werkzaamheden te maken."
Zwarte zaterdag
De ANWB verwachtte al dat vakantieverkeer zaterdag tot drukte zou leiden in het buitenland, hoewel nog geen sprake is van zwarte zaterdag. Volgende week zaterdag en de zaterdag daarna wordt in Frankrijk topdrukte verwacht.
Sinds vrijdagmiddag hebben alle scholieren in Nederland zomervakantie, nu ook de regio Noord vrij is.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
4 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
47 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geleden