Vakantieverkeer leidt tot drukte op Europese snelwegen
DEN HAAG (ANP) - Op Europese snelwegen is het zaterdag zoals verwacht druk door vakantieverkeer, ziet ANWB Verkeersinformatie. Rond 14.30 uur lijkt het hoogtepunt voorbij, laat een medewerker weten, maar heeft verkeer op veel plekken nog altijd te maken met vertraging.
Op de bekende Route du Soleil in Frankrijk hebben weggebruikers bijvoorbeeld nog steeds "dik een uur" vertraging op de A6 en A7, zegt de medewerker. Onder meer op de snelweg van Lyon naar Orange staat het verkeer vast.
Meer naar het westen, op de A10 bij Poitiers, leidt een ongeluk tot extra vertraging boven op de vakantiedrukte. Verkeer richting het zuiden moet daar rekening houden met zo'n anderhalf uur extra reistijd.
Wegwerkzaamheden Duitsland
Bij de Gotthardtunnel in Zwitserland in de richting van Italië is de wachttijd rond 14.30 uur opgelopen tot zo'n twee uur. De andere kant op staan automobilisten een klein uur in de file. Ook bij de Karawankentunnel in Oostenrijk richting Slovenië is het druk, met een klein uur vertraging.
In Duitsland is sprake van vakantiedrukte richting Oostenrijk op de A8, aldus de ANWB. "In heel Duitsland heb je nu ook nog de 'baustellen" ruim 1200 wegwerkzaamheden", zegt een medewerker. "Dus je krijgt daar altijd wel met werkzaamheden te maken."
Zwarte zaterdag
De ANWB verwachtte al dat vakantieverkeer zaterdag tot drukte zou leiden in het buitenland, hoewel nog geen sprake is van zwarte zaterdag. Volgende week zaterdag en de zaterdag daarna wordt in Frankrijk topdrukte verwacht.
Sinds vrijdagmiddag hebben alle scholieren in Nederland zomervakantie, nu ook de regio Noord vrij is.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
8 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
9 uur geleden