Vakantieverkeer leidt tot drukte op Europese snelwegen
DEN HAAG (ANP) - Op Europese snelwegen is het zaterdag zoals verwacht druk door vakantieverkeer, ziet ANWB Verkeersinformatie. Rond 14.30 uur lijkt het hoogtepunt voorbij, laat een medewerker weten, maar heeft verkeer op veel plekken nog altijd te maken met vertraging.
Op de bekende Route du Soleil in Frankrijk hebben weggebruikers bijvoorbeeld nog steeds "dik een uur" vertraging op de A6 en A7, zegt de medewerker. Onder meer op de snelweg van Lyon naar Orange staat het verkeer vast.
Meer naar het westen, op de A10 bij Poitiers, leidt een ongeluk tot extra vertraging boven op de vakantiedrukte. Verkeer richting het zuiden moet daar rekening houden met zo'n anderhalf uur extra reistijd.
Wegwerkzaamheden Duitsland
Bij de Gotthardtunnel in Zwitserland in de richting van Italië is de wachttijd rond 14.30 uur opgelopen tot zo'n twee uur. De andere kant op staan automobilisten een klein uur in de file. Ook bij de Karawankentunnel in Oostenrijk richting Slovenië is het druk, met een klein uur vertraging.
In Duitsland is sprake van vakantiedrukte richting Oostenrijk op de A8, aldus de ANWB. "In heel Duitsland heb je nu ook nog de 'baustellen" ruim 1200 wegwerkzaamheden", zegt een medewerker. "Dus je krijgt daar altijd wel met werkzaamheden te maken."
Zwarte zaterdag
De ANWB verwachtte al dat vakantieverkeer zaterdag tot drukte zou leiden in het buitenland, hoewel nog geen sprake is van zwarte zaterdag. Volgende week zaterdag en de zaterdag daarna wordt in Frankrijk topdrukte verwacht.
Sinds vrijdagmiddag hebben alle scholieren in Nederland zomervakantie, nu ook de regio Noord vrij is.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
7 uur geleden