Vakantieparken zien meer boekingen dan ooit
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben na twee coronajaren zin om weer op vakantie te gaan. Vakantieparken als EuroParcs en Landal GreenParks zien momenteel meer (vroeg)boekingen dan ooit en ook bij Center Parcs en Roompot loopt het goed, blijkt uit een rondgang van het ANP.
Landal GreenParks, dat 120 bungalowparken telt in negen landen in Europa, zag afgelopen zondag de meeste boekingen ooit voorbijkomen. Volgens een woordvoerster is sprake van een extreme groei ten opzichte van de periode voor de coronacrisis. Concrete cijfers kan ze niet geven. Ten opzichte van vorig jaar, toen ons land nog met coronamaatregelen te maken had, is voor 2023 sprake van een groei van 30 procent van het aantal boekingen. De toename komt volgens de woordvoerster mede doordat mensen weer verder vooruit durven te boeken na de afgelopen onzekere jaren.
Het aantal vroegboekingen bij de Nederlandse parken van EuroParcs is voor de mei- en zomervakantie nog nooit zo hoog geweest, meldt het bedrijf, dat eveneens geen cijfers prijsgeeft. "De laatste dagen van december en eerste dagen van januari is het aantal boekingen voor de zomervakantie meer dan verdubbeld ten opzichte van dezelfde periode een jaar daarvoor", aldus EuroParcs, waar zo'n 65 parken onder vallen in Nederland, Duitsland, België, Luxemburg en Oostenrijk.
Nederland herontdekt
Directeur Verhuur, Martin de Boer, constateert dat tijdens de coronacrisis Nederlanders hun eigen land hebben herontdekt als vakantiebestemming. "We hoeven niet per se meer ver te reizen voor een leuke vakantie." Ook de stijgende prijzen voor vlieg- en zonvakanties en de inflatie spelen volgens hem een rol.
Dat ziet ook de woordvoerder van Roompot. "We hebben een mooie zomer achter de rug en in combinatie met de coronamaatregelen hebben onze gasten ontdekt hoe mooi ons land is." Daarnaast scheelt het volgens hem reiskosten door dichter bij huis te blijven. Bij Roompot komen eveneens meer boekingen binnen dan in de jaren voor corona.
Center Parcs en EuroParcs
Center Parcs kijkt ook tevreden naar het aantal boekingen voor zowel het zomerseizoen als de last minute wintersportvakanties. Volgens een woordvoerder is het vergelijkbaar met het laatste jaar voordat het coronavirus uitbrak. "Toen zagen we al iets gebeuren wat we nog nooit eerder hadden gezien", blikt hij terug.
Hoewel veel vakantie-aanbieders in deze tijd van het jaar vroegboekkortingen geven, is dat niet alleen de reden dat mensen nu boeken, zegt een woordvoerster van EuroParcs. "We zagen al een aanloop voordat de vroegboekactie van start ging. Er is sprake van een grotere vraag, dat kunnen wij zien aan het aantal unieke bezoekers op onze website." Landal GreenParks doet niet aan vroegboekkorting. Volgens de woordvoerster willen mensen zich nu vooral verzekerd zien van een goede vakantiebestemming.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
49 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."
3 uur geleden