Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'

Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'

SNEEK (ANP) - Vakantieparken zitten dit jaar tijdens de kerstdagen weer "behoorlijk vol". Maar hier en daar zijn er nog wel wat lege huisjes te vinden. De meeste mensen die kerst met familie of vrienden in een huisje willen doorbrengen, hebben kort na de zomer al geboekt, maar volgens recreatieplatform Parkvakanties druppelen de laatste boekingen nog steeds binnen. Grote aanbieders als Roompot en Center Parcs proberen hun laatste lege huisjes voor deze week met kortingen van de hand te doen, is op hun websites te zien.

Parkvakanties heeft naar eigen zeggen een compleet overzicht van de honderden vakantieparken in Nederland. Volgens oprichter Laurens Taekema ligt de bezetting in de week rond kerst inmiddels rond de 90 procent. "Dit is als vanouds een hele drukke week", zegt hij. "Vakantieparken zijn bovendien helemaal in kerstsfeer en er worden extra activiteiten georganiseerd." Maar het is niet zo druk als twee jaar geleden. Net na corona wilden veel mensen graag eropuit en lag de bezetting rond kerst meer richting 100 procent.

De meest gewilde regio's tijdens de kerstvakantie zijn Limburg, Noord-Brabant en de Veluwe. Parkvakanties merkte de afgelopen tijd dat met name vakantieparken die dichtbij een kerstmarkt liggen het dit jaar goed doen. Hieronder vallen ook diverse vakantieparken langs de Duitse grens, want Duitse kerstmarkten worden volgens Taekema steeds populairder onder Nederlanders. "De afgelopen jaren worden parken in de buurt van een kerstmarkt of gezellige kerststad steeds meer en vroeger geboekt."

Volgende week, dus rond de jaarwisseling, zijn er nog wat meer lege huisjes. Taekema zegt dat de bezetting voor die week tot nu toe zo'n 85 procent bedraagt. "Maar wie echt nog weg wil, kan beter zoeken naar het laatste weekend van de kerstvakantie. Dan zijn er meer huisjes beschikbaar en dan liggen de prijzen ook wat lager." Volgens de laatste boekingscijfers bedraagt de bezetting van de parken in het eerste weekend van januari ongeveer 70 procent.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

1 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

2 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

4 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

4 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

5 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden