Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'
SNEEK (ANP) - Vakantieparken zitten dit jaar tijdens de kerstdagen weer "behoorlijk vol". Maar hier en daar zijn er nog wel wat lege huisjes te vinden. De meeste mensen die kerst met familie of vrienden in een huisje willen doorbrengen, hebben kort na de zomer al geboekt, maar volgens recreatieplatform Parkvakanties druppelen de laatste boekingen nog steeds binnen. Grote aanbieders als Roompot en Center Parcs proberen hun laatste lege huisjes voor deze week met kortingen van de hand te doen, is op hun websites te zien.
Parkvakanties heeft naar eigen zeggen een compleet overzicht van de honderden vakantieparken in Nederland. Volgens oprichter Laurens Taekema ligt de bezetting in de week rond kerst inmiddels rond de 90 procent. "Dit is als vanouds een hele drukke week", zegt hij. "Vakantieparken zijn bovendien helemaal in kerstsfeer en er worden extra activiteiten georganiseerd." Maar het is niet zo druk als twee jaar geleden. Net na corona wilden veel mensen graag eropuit en lag de bezetting rond kerst meer richting 100 procent.
De meest gewilde regio's tijdens de kerstvakantie zijn Limburg, Noord-Brabant en de Veluwe. Parkvakanties merkte de afgelopen tijd dat met name vakantieparken die dichtbij een kerstmarkt liggen het dit jaar goed doen. Hieronder vallen ook diverse vakantieparken langs de Duitse grens, want Duitse kerstmarkten worden volgens Taekema steeds populairder onder Nederlanders. "De afgelopen jaren worden parken in de buurt van een kerstmarkt of gezellige kerststad steeds meer en vroeger geboekt."
Volgende week, dus rond de jaarwisseling, zijn er nog wat meer lege huisjes. Taekema zegt dat de bezetting voor die week tot nu toe zo'n 85 procent bedraagt. "Maar wie echt nog weg wil, kan beter zoeken naar het laatste weekend van de kerstvakantie. Dan zijn er meer huisjes beschikbaar en dan liggen de prijzen ook wat lager." Volgens de laatste boekingscijfers bedraagt de bezetting van de parken in het eerste weekend van januari ongeveer 70 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
6 uur geleden