Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'
SNEEK (ANP) - Vakantieparken zitten dit jaar tijdens de kerstdagen weer "behoorlijk vol". Maar hier en daar zijn er nog wel wat lege huisjes te vinden. De meeste mensen die kerst met familie of vrienden in een huisje willen doorbrengen, hebben kort na de zomer al geboekt, maar volgens recreatieplatform Parkvakanties druppelen de laatste boekingen nog steeds binnen. Grote aanbieders als Roompot en Center Parcs proberen hun laatste lege huisjes voor deze week met kortingen van de hand te doen, is op hun websites te zien.
Parkvakanties heeft naar eigen zeggen een compleet overzicht van de honderden vakantieparken in Nederland. Volgens oprichter Laurens Taekema ligt de bezetting in de week rond kerst inmiddels rond de 90 procent. "Dit is als vanouds een hele drukke week", zegt hij. "Vakantieparken zijn bovendien helemaal in kerstsfeer en er worden extra activiteiten georganiseerd." Maar het is niet zo druk als twee jaar geleden. Net na corona wilden veel mensen graag eropuit en lag de bezetting rond kerst meer richting 100 procent.
De meest gewilde regio's tijdens de kerstvakantie zijn Limburg, Noord-Brabant en de Veluwe. Parkvakanties merkte de afgelopen tijd dat met name vakantieparken die dichtbij een kerstmarkt liggen het dit jaar goed doen. Hieronder vallen ook diverse vakantieparken langs de Duitse grens, want Duitse kerstmarkten worden volgens Taekema steeds populairder onder Nederlanders. "De afgelopen jaren worden parken in de buurt van een kerstmarkt of gezellige kerststad steeds meer en vroeger geboekt."
Volgende week, dus rond de jaarwisseling, zijn er nog wat meer lege huisjes. Taekema zegt dat de bezetting voor die week tot nu toe zo'n 85 procent bedraagt. "Maar wie echt nog weg wil, kan beter zoeken naar het laatste weekend van de kerstvakantie. Dan zijn er meer huisjes beschikbaar en dan liggen de prijzen ook wat lager." Volgens de laatste boekingscijfers bedraagt de bezetting van de parken in het eerste weekend van januari ongeveer 70 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
4 uur geleden