Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'

Vakantieparken tijdens kerstdagen als vanouds 'behoorlijk vol'

SNEEK (ANP) - Vakantieparken zitten dit jaar tijdens de kerstdagen weer "behoorlijk vol". Maar hier en daar zijn er nog wel wat lege huisjes te vinden. De meeste mensen die kerst met familie of vrienden in een huisje willen doorbrengen, hebben kort na de zomer al geboekt, maar volgens recreatieplatform Parkvakanties druppelen de laatste boekingen nog steeds binnen. Grote aanbieders als Roompot en Center Parcs proberen hun laatste lege huisjes voor deze week met kortingen van de hand te doen, is op hun websites te zien.

Parkvakanties heeft naar eigen zeggen een compleet overzicht van de honderden vakantieparken in Nederland. Volgens oprichter Laurens Taekema ligt de bezetting in de week rond kerst inmiddels rond de 90 procent. "Dit is als vanouds een hele drukke week", zegt hij. "Vakantieparken zijn bovendien helemaal in kerstsfeer en er worden extra activiteiten georganiseerd." Maar het is niet zo druk als twee jaar geleden. Net na corona wilden veel mensen graag eropuit en lag de bezetting rond kerst meer richting 100 procent.

De meest gewilde regio's tijdens de kerstvakantie zijn Limburg, Noord-Brabant en de Veluwe. Parkvakanties merkte de afgelopen tijd dat met name vakantieparken die dichtbij een kerstmarkt liggen het dit jaar goed doen. Hieronder vallen ook diverse vakantieparken langs de Duitse grens, want Duitse kerstmarkten worden volgens Taekema steeds populairder onder Nederlanders. "De afgelopen jaren worden parken in de buurt van een kerstmarkt of gezellige kerststad steeds meer en vroeger geboekt."

Volgende week, dus rond de jaarwisseling, zijn er nog wat meer lege huisjes. Taekema zegt dat de bezetting voor die week tot nu toe zo'n 85 procent bedraagt. "Maar wie echt nog weg wil, kan beter zoeken naar het laatste weekend van de kerstvakantie. Dan zijn er meer huisjes beschikbaar en dan liggen de prijzen ook wat lager." Volgens de laatste boekingscijfers bedraagt de bezetting van de parken in het eerste weekend van januari ongeveer 70 procent.

Meer uit Financieel

Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag aangekondigd. De gasinfrastructuur van het land is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

57 minuten geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

2 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

22 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 dag geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

1 dag geleden